Wpis z mikrobloga

#prawo

Mirki, jeden typ przywłaszczył sobie parę moich rzeczy (na kwotę 1700zł) jak je na chwilę zostawilem pod klatką. Znalazłem dziada co to zrobił, zgłosiłem na policję, jednak właśnie mi przyszło umorzenie...

Piszą że "czyn nie zawiera zmiamion czynu zabronionego" wtf?!

Nie liczyłem że mi to odda, ale chociaż skażą ciula, i pójdzie do komornika czy coś, czy jest sens pisać odwołanie? Może któryś prawniczy mirek mógłby pomóc?
M.....6 - #prawo

Mirki, jeden typ przywłaszczył sobie parę moich rzeczy (na kwotę ...

źródło: comment_16341948717hmxljL0TN5mCIvmOwHXhS.jpg

Pobierz
  • 13
@bellazi: Wiata była obok, torba była zostawiona na chodniku, pod płotkiem, a nie w miejscu, które mogłoby wskazywać że sakwa została wyrzucona. Poza tym naprawdę durną logiką musiałby się kierować ten policjant zakładając że coś o wartości koło 3000zł (+ ubrania, które zostawił) były by wyrzucone, w tym droga nawigacja, bo niedaleko był śmietnik.
@Markus86: to nie paragraf nie zawiera znamion, tylko jego czyn, przynajmniej według policji. W skrócie twierdzili że nie było to przywłaszczenie, nie znam sprawy, nie znam akt więc ciężko się wypowiedzieć
@Markus86: klasyka gatunku w wykonaniu policji, aczkolwiek z drugiej strony też ciężko to ocenić nie znając treści akt i nie wiedząc na czym się to postanowienie opiera. jak chcesz, to odezwij się na priv - być może będę w stanie Ci pomóc.
@Lucider5: a to zalezy co powiedzial, moze powiedzial ze wyrzucil bo nie dzialaly, moze sprzedal a za pieniądze kupił alkohol i fajki. trzeba by pójść na policję i zapoznac się z protkokołem.