Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam plaskostopie poprzeczne - okazało się to po wizycie u orto i fizjo (utykalam na lewa nogę, bolała mnie lewa stopa, obawiałam się pekniecia/złamania kości śródstopia V). Orto stwierdził, że mam nosić wkładki. Fizjo, że jeśli ból jest do wytrzymania to mam ćwiczyć stopy, jeśli nie mogę żyć z tym bólem to poleca wkładki. Wybrałam ćwiczenia i ogólnie jest git.
Stopa boli rzadko, prawie wcale. Za to zauważyłam ostatnio, że podczas przysiadów z obciążeniem zapada mi się prawa kostka do środka. Co robić? Jak żyć?
Z zapadajacymi do środka kolanami sobie poradzilam. Rotacji w biodrze prawie nie mam.
Aktualnie moje ćwiczenia rehab, uwzględniające większość moich problemów wyglądają tak:
1) mini band między paluchami, stopy ustawione równolegle - wspiecie na palce, powrot; skierowanie palców/stop maksymalnie na zewnatrz - wspiecie na palce, postawienie stop na podłodze, powrót do pozycji stopy skierowane równolegle
2) miniband na kostkach - odwodzenie nogi do boku, przy totalnym skupianiu się na prawidłowym ustawieniu stopy/łuku stopy
3) stanie na jednej nodze - skupianie się na prawidłowym ustawieniu stopy; droga noga wykonuje "krok" do przodu i do tyłu
4) jaskółka (bardziej one leg deadlift ale fizjo nazywa to jaskółka)
5) sumo sq
6) rotacja klatki w kleku podpartym
7) rotacja klatki siedzac

Co jeszcze dodać?
Kontrola u fizjo za 3 tyg.
(A i tak pewnie powie, niech pani sobie odpuści przysiady - to nie wchodzi w gre)

Co robic, jak zyc?

#silownia #mikrokoksy
  • 5