Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z panelami podłogowymi w nowych mieszkaniach od dewelopera?
U mnie #!$%@? chyba we wszystkich mieszkaniach położyli wszystko na gołym betonie, słuchanie codziennie godzinami podłogi sąsiada z BOCZNEGO MIESZKANIA już któryś raz sprawiło że się rozchorowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie, nie mieszkają tam biegające bombelki a jakaś stara krowa która nie ma co robić tylko łazić całymi dniami po mieszkaniu, także w nocy.
Nie oczekuje że będą kłaść na wełnie szklanej no ale kurde wypadałoby dać chociaż jakąś adekwatną warstwę ze styropianu....

#patodeweloperka #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 23
@Drmscape2: wykańczała jedna firma według jednego projektu, bo większość tych mieszkań jest identyczna, część ludzi może robiła po swojemu ale raczej nie mieszkania sąsiednie do moich.

raczej w ramach współpracy z deweloperem można było ustalić wykończenie jak ktoś chciał, a jak nie to kupował te mieszkania z drugiej ręki po tym jak już zostały wykończone przez pierwszego nabywcę
@villager: § 323 - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Zgłaszasz rękojmie na tej podstawie i deweloper ma obowiązek to poprawić, nie interesuje Ciebie tego przyczyna.

Jeżeli odrzucą za pierwszym razem, to idziesz do psychiatry gdzie jasno mówisz że ze względu na akustykę mieszkania nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować, pojawiają się u Ciebie bardzo mocne bóle głowy i problemy z koncentracją -
@Drmscape2:
"Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w zadowalających warunkach."

"Pomieszczenia w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej należy chronić przed hałasem:
3)
powietrznym i uderzeniowym, wytwarzanym przez użytkowników innych mieszkań, lokali użytkowych
Możesz mi tu pokazać wyjątek mówiący o kiepskiej jakości paneli


@Snoxik: Nie potrzeba żądnych wyjątków. Cytujesz rozporządzenie, które dotyczy budynków - ich konstrukcji i usytuowania. Panele, czy podłoga jako taka nie jest elementem konstrukcyjnym budynku, więc nawet nie podlega temu rozporządzeniu.
@Snoxik: @Drmscape2: deweloper się wymixuje z tego bo sprzedawał pewnie w deweloperskim, dopiero wykończone szły z drugiej ręki. zbieram się do #!$%@? firmy wykańczającej i zapytania co zaproponują, tylko muszę mieć argumenty
@Drmscape2: Jest taka złota zasada ze jeżeli się na czymś nie znasz to na dany temat się nie wypowiadasz, prawo jasno mówi ze dźwięki uderzeniowe z sąsiednich nieruchomości nie maja prawa przenosić się do innych mieszkań.

Nie interesuje mnie typ podłogi czy podkładów u sąsiadów, sama izolacja zastosowana przez dewelopera MUSI wystarczyć, jeżeli tego nie rozumiesz to albo celowo wprowadzasz opa w błąd albo zes głupi jak but.

@villager deweloper nie
@Snoxik: Prawo określa normy, jakie budynek ma spełniać. Te normy dotyczące akustyki przegród między sąsiednimi lokalami w budynku wielorodzinnym są jasne i wskazane w rozporządzeniu. Polecam lekturę: https://www.izolacje.com.pl/artykul/sciany-stropy/193742,nowe-podejscie-do-okreslania-minimalnej-izolacyjnosci-akustycznej-przegrod-zewnetrznych-budynkow

Nie wiem jak sobie wyobrażasz całkowity brak możliwości przenoszenia się dźwięków uderzeniowych między mieszkaniami.
@villager: Raczej coś tam jest teoretycznie, natomiast często w tym czymś (styropianie, czy wełnie) idą instalacje i wokół nich nie ma wypełnień (powinno to być na dwie warstwy i jedna powinna być pełna, bez przecięć instalacjami), jeszcze gdzieniegdzie beton wleje się przez niestarannie rozłożoną folię, dojdzie brak izolacji dookoła posadzki i izolacja akustyczna jest tylko teoretycznie wykonana. Poza tym cienkie ścianki, cienkie stropy, a ty kliencie za to płać miliony.
@Drmscape2: Dokładnie, prawo określa jasno ze budynek ma być tak zaprojektowany i wykonany ze masz miec ciszę i spokój we własnym mieszkaniu, co dokładnie zacytowałem w poprzedniej wiadomości.
Nie ma w tym temacie żadnych precedensów, a samo rozporządzenie jest aktem nadrzędnym względem polskich norm.
Powaznie nie wypowiadaj się na tematy na które nie masz pojęcia, z mojej strony to tyle.
Deweloper ma prawny obowiązek tak wykonać izolację akustyczną że choćby sąsiad miał goły beton to u siebie w mieszkaniu mam mieć ciszę i spokój, tyle.

@Snoxik: Tak i nie. Owszem, izolacja akustyczna powinna być zachowana bez względu na rodzaj posadzki - z zaznaczeniem, że wykonawca/inwestor nie odpowiada niewłaściwe wykonanie robót wykończeniowych w prywatnym mieszkaniu - oraz przywołane przez Ciebie pojęcie ciszy i spokoju jest ściśle określone w polskiej normie, do której
@dyzenteria: Dokładnie to starałem się przekazać. Jeśli w rozporządzeniu jest mowa o ochronie przed hałasem, to nie można tego rozumieć jako konieczność całkowitego wyeliminowania wszelkich hałasów pochodzących z sąsiednich lokali.
@dyzenteria: Dla przenoszenia dźwięków uderzeniowych polskie normy nie mają praktycznie zastosowania (chociaż i tak 30 decybeli z pewnością jest przekroczone :)), kluczowe tutaj jest sformułowanie w przytoczonym przeze mnie rozporządzeniu o negatywnym wpływie na zdrowie (dlatego wspomniałem o dokumencie od psychiatry).

Stroną mojej umowy jest deweloper i powtórzę się po raz kolejny, nie interesuje mnie przyczyna, tylko i wyłącznie sam efekt, fakt że przez dźwięki uderzeniowe nie jestem w stanie normalnie