Wpis z mikrobloga

Jakie macie doświadczenia z panelami podłogowymi w nowych mieszkaniach od dewelopera?
U mnie #!$%@? chyba we wszystkich mieszkaniach położyli wszystko na gołym betonie, słuchanie codziennie godzinami podłogi sąsiada z BOCZNEGO MIESZKANIA już któryś raz sprawiło że się rozchorowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie, nie mieszkają tam biegające bombelki a jakaś stara krowa która nie ma co robić tylko łazić całymi dniami po mieszkaniu, także w nocy.
Nie oczekuje że będą kłaść na wełnie szklanej no ale kurde wypadałoby dać chociaż jakąś adekwatną warstwę ze styropianu....

#patodeweloperka #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 23
Jeżeli deweloper powie że problem z przenoszeniem dźwięków uderzeniowych nie istnieje, to samo podważenie tego jest bezproblemowe w sądzie


@Snoxik: Rozumiem, że już dysponujesz wynikami badań akustycznych stropu u OPa bo zdajesz sobie sprawę, że w sądzie "bo słyszę sąsiada" nie przejdzie?
@Snoxik: Deweloper/sprzedawca ponosi odpowiedzialność za błędy swoje, swoich wykonawców oraz właściwości materiałów wbudowanych. Nie ponosi odpowiedzialności za działania kupującego. Natomiast kolega @villager przy pomocy biegłego, który wyda opinię w zakresie izolacyjności akustycznej przegród i nakreśli skalę problemu, powinien wezwać sprzedawcę na zasadach zawartych w kodeksie cywilnym do załatwienia sprawy polubownie lub w przypadku oporów na drodze sądowej.
@Snoxik: @Drmscape2: @villager: Nie będzie przesadą, jak napiszę, że i wilk syty, i owca cała.

Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

https://arslege.pl/domniemanie-o-chwili-powstania-lub-istnienia-wady-rzeczy/k9/a79230/

A zatem przez rok na deweloperze spoczywa obowiązek ustalenia przyczyny problemu. Nie wiedziałem o tym.