Wpis z mikrobloga

Kupilibyście w obecnych czasach CAADa 13 (2020r) na 105, hydraulika, tarcze za ok. 8k pln?
Rozważam też zakup Canyona Endurace 7 AL, który kosztuje 7,1k.
I teraz tak, obecnie canyon jest niedostępny, jak się pojawi to trzeba zamówić i kwestia tego kiedy dojdzie, natomiast ten CAAD fizycznie stoi w sklepie i mogą mi go wysłać na dniach.
Z drugiej strony sezon zacznę na teoretycznie nowym rowerze ale 2 letnim :D
Nie będzie to moja pierwsza szosa, ale miałem od niej przerwę 2 lata, które spędziłem na mtb i bieganiu.
PS. Whyte 529 dalej niesprzedany jakby był ktoś zainteresowany.
#szosa #rower

CAAD13 105 disc?

  • Tak 54.8% (17)
  • Nie, kup tańszego Canyona 45.2% (14)

Oddanych głosów: 31

  • 14
@walter21: imho ja CAADa bym nie kupił ze względu na suport BB30A, to jest standard którego używa tylko Cannondale i średnio to pasuje np. do korb z osią 24 mm (Shimano), w Canyonie masz standardowe BSA 68 mm. Imho teraz sezon się kończy, szukałbym okazji, ja w styczniu tego roku za 5600 kupiłem karbon na 105 (hamulce szczękowe) z wyprzedaży rocznika
jak się pojawi to trzeba zamówić i kwestia tego kiedy dojdzie


@walter21: tu masz odpowiedź. Jak się pojawi, czy wiadomo kiedy może to nastąpić? Czy jest ktoś w stanie nawet +/- miesiąc określić gdy może dojść? Może się zdarzyć, że będzie na wiosnę i super, bo będzie na sezon. Ale co w sytuacji gdy będzie w lipcu/sierpniu? Albo nie wróci do dostępności, tylko pójdzie nowszy model w wyższej cenie?

W mojej
@jagodowy_krol: zgadza się, a nowy model CAADa, który różni się tylko kolorem kosztuje już ponad 10k (najtaniej znalazłem za 11200 w moim rozmiarze).
@Dziaku: co ile taki suport należy wymienić? jeżeli jest to raz na kilka lat, to możliwe że nawet nie ja to będę musiał robić. Co do wymiany korby, to raczej mająć CAADa pewnie został bym przy ich rozwiązaniach, a nie zmieniał korby na shimano
@walter21: według zużycia, u kogoś kto jeździ tylko w suchym może nigdy, a jak ktoś katuje to może szybko zajechać, nie ma reguły. Jak nie masz zamiaru robić zmian w rowerze (chociaż wydaje mi się że prędzej czy później taki moment przychodzi - przynajmniej u mnie) to bierz CAADa i korzystaj z końcówki sezonu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@walter21: też oglądałem tego caada i oprócz problemów z agresywną geometrią problemem jest fakt, iż jest on #!$%@? brzydki
@bejt: Piękny jest ten caad właśnie :p a co do geometrii to porównywałem z canyonem i nie ma dużo różnic.
@hodakhodak: kurczę, to będę odświeżał, bo mi na maila nic nie przyszło, a mam ustawione powiadomienie o dostępności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@walter21: Jak już płacić tyle za aluminium co imo jest absurdem, ale takie mamy czasy, to tylko za CAADa
Tym bardziej że masz okazję go kupić w okazyjnej cenie ze względu na zeszłoroczne malowanie i jest dostępny od ręki. Patrząc na to co się aktualnie #!$%@? w niektórych krajach to nie ufałbym terminowi na grudzień w 100%