Wpis z mikrobloga

@KrzysztofMickiewicz: Oho, zatrudnienie Julek z Twittera na pewno pozytywnie wpłynie na przyszłość gatunku gier wideo. Zamiast zrobić porządne crime story osadzone na przełomie lat 80/90 w Polsce z ruską mafią, przemytem broni, spirtyusu, handlem na bazarze, ciemnymi interesami, autami kradzionymi z Niemiec to zrobią kolejne gówno osadzone w 2077 z dildosami wystającymi ze spodni.
Zamiast zrobić porządne crime story osadzone na przełomie lat 80/90 w Polsce z ruską mafią, przemytem broni, spirtyusu, handlem na bazarze, ciemnymi interesami, autami kradzionymi z Niemiec to zrobią kolejne gówno osadzone w 2077 z dildosami wystającymi ze spodni.


@MarianoaItaliano: akurat tutaj to się nie zgodzę. CDPR miało dobry pomysł z tym całym cyberpunkiem. Studio wyrosło na polskim podwórku, ale właśnie wyrosło. I musi robić gry dla publiczności międzynarodowej. A klimaty
@el_loco_crooliko: Rynek gier wideo to nie tylko Europa Zachodnia i USA. Nasze klimaty znakomicie sprzedałyby się na wschodzie Europy a to też gigantyczny rynek zbytu. Przypomnę tylko że Ruscy są fanatykami naszych filmów z lat 90 jak Sara, Psy, Młode Wilki itp bo oni kochają taką gangsterkę.

Wiedźmin też z odwołaniami do słowiańskiej mitologii i bliżej nikomu nie znanych książek jakiegoś Sapkowskiego (no bo kto go kojarzył na świecie?) też niby
Nasze klimaty znakomicie sprzedałyby się na wschodzie Europy a to też gigantyczny rynek zbytu


@MarianoaItaliano: bynajmniej

Wiedźmin też z odwołaniami do słowiańskiej mitologii i bliżej nikomu nie znanych książek jakiegoś Sapkowskiego (no bo kto go kojarzył na świecie?) też niby średnio sprzedawalny na świecie a był niesamowitym sukcesem.


RPG jak inne, tych nawiązań do słowiańskiej mitologii nie było jakoś nie wiadomo ile, to był tylko smaczek, przyprawa. Nie główny składnik.
@KrzysztofMickiewicz: Żenada. Oooo kobiety w gamedevie mają tak ciężko z dostaniem się że aż mentoringi muszą robić. Bzdura, moja siostra pracuje w gamedevie od kiedy skończyła studia, znalezienie tam pracy nie było problemem bo była DOBRA.
Dobre osoby dadzą sobie radę, tutaj podają rękę ułomom które prace by dostały tylko i wyłącznie po znajomości- np mając już chłopaka robiącego w gamedevie xD (obrzydliwa plaga podobno, i trzeba potem taką niańczyć)
GamerGate i sprawa Alec Holowki i fałszywe oskarżenie o molestowanie skończone samobójstwem, mówi to Panu coś?


@marekseo Masz artykuł z jakimś wynikiem śledztwa o przyczynie samobójstwa, albo o tym, że oskarżenia o molestowanie były fałszywe? Bo w artykule do którego dałeś link nic o tym nie ma.

Sam oskarżony nie odniósł się oficjalnie do stawianych przed nim zarzutów i już na pewno tego nie zrobi.

Oczywiście nie znamy jeszcze przyczyn śmierci Holowki,
@grzsci:

Masz artykuł z jakimś wynikiem śledztwa o przyczynie samobójstwa, albo o tym, że oskarżenia o molestowanie były fałszywe? Bo w artykule do którego dałeś link nic o tym nie ma.

Śledztwa nie było, bo jedyne co zrobiła to napisała na Twitterze ¯\(ツ)_/¯

https://web.archive.org/web/20191031105859/https://thepostmillennial.com/exclusive-zoe-quinns-allegations-are-falling-apart/
WebArchive, bo archiwalne wpisy mają za paywallem.

Jak na razie sam to robisz, patrz wyżej ¯\(ツ)/¯

Nie, ja ze 100% biedne kobiety, które wkleiłeś, zrobiłem 50%
@el_loco_crooliko: oj tak, znam osobiście przypadek gdzie było 20 kandydatów do pewnego studia, wzieli finalnie dwie osoby. Te dwie osoby to były kobiety, reszta mężczyźni.
Może być tak że weźmie się dobrą dziewczyne (moja siostra robi w gamedevie i odwala w bród roboty) ale tam serio nie wybrali najlepszej osoby, bo osoba zatrudniająca sama powiedziała "potrzebujemy balans kobiet i mężczyzn w firmie"

co ciekawe kobiety które są w gamedevie i dostały
Śledztwa nie było, bo jedyne co zrobiła to napisała na Twitterze ¯_(ツ)


Ok, śledztwa nie było, ale Ty wiesz, że samobójstwo było spowodowane oskarżeniami o molestowanie.

Nie, ja ze 100% biedne kobiety, które wkleiłeś, zrobiłem 50% biedne kobiety, 50% biedni mężczyźni ¯_(ツ)/¯


@marekseo No i spoko, tylko Twój problem polega na tym, że nie chcesz, żeby środowisko gamedev zajęło się przypadkami molestowania kobiet i mężczyzn w swoim środowisku, bo w innych
@grzsci:

Ok, śledztwa nie było, ale Ty wiesz, że samobójstwo było spowodowane oskarżeniami o molestowanie.

Bo nastąpiła dziwna korelacja między oskarżeniem, a tym, że po tym oskarżeniu popełnił samobójstwo?

No i spoko, tylko Twój problem polega na tym, że nie chcesz, żeby środowisko gamedev zajęło się przypadkami molestowania kobiet i mężczyzn w swoim środowisku, bo w innych branżach też molestują. Do tego mam nadzieję, że zawsze tak postępujesz i dzielisz 50/50
@grzsci: > Bo nastąpiła dziwna korelacja między oskarżeniem, a tym, że po tym oskarżeniu popełnił samobójstwo?

Dopowiem, bo napisałeś, i nie edytuje.
Wiesz od czego zaczęły się podejrzenia w Blizzardzie? Bo nastąpił dziwny przypadek samobójstwa na imprezie firmowej.

I nie odpowiem na to pytanie, bo jest nie na temat + zignorowałeś resztę. Po co mam się produkować, jak nie chcesz współpracować? To nie przesłuchanie na komisariacie, to rozmowa.
@MarianoaItaliano No właśnie ja uważam, że coś jest nie tak i ktoś się temu powinien przyjrzeć z czego to wynika. A pytanie zadałem, bo chciałem wiedzieć, czy osoba z którą rozmawiam faktycznie wierzy w to co pisze, że nie ma co dzielić problemów na płeć, czy może jeśli chodzi o sprawy tam gdzie mężczyźni są ofiarami, to już jakoś magicznie płeć ma znaczenie ¯_(ツ)_/¯