Wpis z mikrobloga

Mirasy planuje kupić coś własnego ale nie moge się przekonać do mieszkania w mieszkaniu. Wychowywałem się w domu pod miastem i potem wyjechałem do wojewódzkiego, od 10 lat mieszkam i wynajmuje i zrobiłem wszystko w swój życiu aby pracować zdalnie. Teraz gdy już nazbierałam dość kasy nie moge się zdecydować czy ma to być #dom czy #mieszkanie

Nie mogę wytrzymać w mieście. Ostatnie dwa, trzy lata to był dramat. Ciagle jakieś hałasy, menele, smog i brak wolności.

Z drugiej strony dom pod miastem ogranicza wszystkie zalety miasta? Do 5km od miasta to nie byłby zły pomysł a miałbym swobodę i wolność?

Jest tu może jakiś #programista15k ktory pracuje na zdalnym i wyprowadził się z miasta pod miasto i wyszło mu to na plus?

Moja obecna sytuacja - żyje samemu, od czasu do czasu z kimś się spotykam ale żadnej poważnej relacji nie mam i raczej nie chce na razie

#pracazdalna #nieruchomosci

Dom czy mieszkanie 70 sqm

  • Dom 61.9% (86)
  • Mieszkanie 38.1% (53)

Oddanych głosów: 139

  • 17
@pavlovs_dog: Trudno powiedzieć co będzie lepsze dla ciebie bo wiele czynników składa się na to.

Zależy gdzie miałbyś mieć mieszkanie, jego położenie, jacy sąsiedzi, czy masz zieleń i parking, czy słychać sąsiadów przez ściany itd i to samo w zależności od przypadku jest z domem. Jak masz dom z ogrodem w dobrym miejscu to dom jest dobrym rozwiązaniem ale też nie zawsze.

Jak jesteś sam to też możesz żałować że siedzisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pavlovs_dog: zależy od tego jak korzystasz ze świata. Jak lubisz skorzystać z kina/restauracji często wracasz po % to lepiej mieszkanie. Ja wolę dom i spokój. Jedyne czego nie lubię w swoim domu to ogromna działka. 1000m2 w zupełności by wystarczylo
@pavlovs_dog pytanie jakie są dla Ciebie zalety i wady czterech opcji (miasto lub pod miastem to dwie opcje, razy dom lub mieszkanie). Chyba że mieszkania pod miastem i domu w mieście nie bierzesz pod uwagę, to wtedy zostają dwie opcje.

Jak lubisz dojeżdżać, autem, rowerem, hulajnogą, komunikacją miejską?

Możesz sobie wypisać zalety i wady każdej dać punkty od minus 100 do plus 100 i zobaczyć co przeważy.

Dom pod miastem wydaje mi
Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Część z nich już nawet podałeś. Jeżeli w mieście bardzo dokuczają Ci menele, to musisz zmienić dzielnicę. Tak samo jeśli chodzi o hałas, chociaż tutaj może być trudniej, bo trafisz na sąsiada, który lubi bibeczki w swoim mieszkaniu co tydzień z głośna muzyką i nie wiele czasami udaje się w tej kwestii zrobić. Jeżeli w mieście Ci śmierdzi, to trzeba... Zmienić miasto. :D
@pavlovs_dog: Kupiłem segment w mieście pod Warszawą wręcz w centrum miasta. Zdam relację w maju jak już po wykończeniu się wprowadzę, ale zalety to blisko żłobki, przedszkola, przychodnie, kolej, dyskonty, galerie handlowe, co jest ciężkie do wykonania za pomocą domu jednorodzinnego. Chyba, że domek wtórny, ale musisz w niego dużo włożyć.
Decyzję podejmij w zależności od tego czy masz dzieci. Dzieci się męczą z daleka od miasta i rówieśników, ale za
@glos_zenady: Gorąco - Klima, głośno? Od czego? Gorzej jak sąsiad nad Tobą ma dzieci. Przeciekający dach to raczej w jakiś starych budynkach. W nowych albo masz gwarancję dewelopera albo od początku jest zbierane na fundusz remontowy lub ubezpieczasz.
Zazwyczaj najlepszy widok i nikt Ci nad głową nie biega.
Moja obecna sytuacja - żyje samemu, od czasu do czasu z kimś się spotykam ale żadnej poważnej relacji nie mam i raczej nie chce na razie


@pavlovs_dog: Mieszkanie łatwo sprzedać, także może póki co nie umiesz się zdecydować wybierz mieszkanie.... a jak będziesz pewien, że jednak dom, to bez problemu sprzedasz mieszkanie i wybudujesz, lub kupisz dom.

PS. mieszkajac w meiscie latwiej bedzie poznac panne.
@pavlovs_dog: Zalezy, mam taką sama rozkmine jak Ty. Ja jednak na będę sprzedawał dom i przenosił sie do mieszkania, Dlaczego? 1. Mam dość dłuugich dojazdów 2. Martwienie się o opał 3.Musiałbym wlożyc w termomodernizacje domu i ogrzewania ok 240 tys 4.W obliczu drozyzny itd wole mieszkanie poniewaz wiecej kasy mozna zaoszczędzic/odlozyc 5.W takim domu jak ja mieszkam, jednej osobie byloby ciezko poniewaz jedzie do pracy, przjezdai ma cimno w domu bo
@universe115: akurat u mnie na wsi są światłowody, województwo małopolskie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Sama wieś co prawda duża (5-6k mieszkańców), ale wszystkie wsie w tym powiecie mają już światłowody, jest lokalna firma która je zakłada, więc nawet małe pipidówy w okolicy, gdzie masz poniżej 1k mieszkańców mają też światłowody. Dużo łatwiej położyć światłowody na wsi, niż w mieście, gdzie masz już infrastrukturę, a na wsiach puszczają