Wpis z mikrobloga

@BlackFoo: załatwia mase rzeczy za ciebie, trzyma reke na pulsie, tlumaczy, wyjasnia, rozwiewa watpliwosci, jest zawsze pod telefonem, obsluzyl setki lub tysiace wniosków kredytowych i nie płacisz za to ani złotówki - przynajmniej dobry i doswiadczony doradca ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Miszcz_Joda: Ale doradca nie bierze od Ciebie nawet złotówki. I ma możliwość ogarnięcia dla Ciebie ofert ze wszystkich banków bez chodzenia/dzwonienia po różnych placówkach.
Jedyne odstępstwo, to przypadek kiedy pracujesz np w branży bankowej i masz preferencyjne warunki w niektórych bankach - te oferty nie są dostępne dla doradców. Ale tak czy siak, wtedy idziesz do banków, które takie oferty mają, a resztę przedstawi Ci doradca. Bo może się okazać, ze
@BlackFoo tyle pamiętaj że do bramy i się nie znamy. Po podpisaniu umowy wszystko załatwiasz z doradca w banku na którego danego dnia trafisz. A że nie ma z Tobą żadnych relacji to w przypadku pytań przy np. wypłacie kolejnych transz i ewentualnych problemów będzie bardzo proceduralny. Pośrednik nie weźmie za Ciebie zaświadczenia o zarobkach czy dokumentów jdg od księgowej, nie mowiac o dokumentach dot. Nieruchomości.
@Miszcz_Joda: Pośrednicy mają umowy z bankami i od nich dostają prowizję za przyprowadzenie klienta. Więc jak masz sprawdzonego pośrednika, który nie będzie Ci wciskał oferty za którą dostanie największą prowizje, to tylko i wyłącznie zyskujesz. Słabe jest właśnie powielanie mitów, ze nie opłaca się brać pośrednika, a mówią to osoby, które nie wiedza nawet jak to wyglada ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja np umówiłem się z Panią
@Miszcz_Joda: Dlatego bierzesz kogoś z polecenia. A jeśli ogarniasz sam na czym polega kredyt hipoteczny i wiesz, ze koszt kredytu to nie tylko marża, to szybko się zorientujesz, ze pośrednik coś kręci.
No i tak na prawdę do niczego się nie zobowiązujesz, także nawet do samego zebrania ofert i ewentualnego późniejszego porównania i analizy warto się spotkać z pośrednikiem. Decyzję podejmujesz sam i możesz nawet pójść do konkretnego banku i załatwić
Pośrednik nie weźmie za Ciebie zaświadczenia o zarobkach czy dokumentów jdg od księgowej, nie mowiac o dokumentach dot. Nieruchomości.


@cedric: Nie zawsze. Mój doradca sam zdobył wszystkie papiery dot. Nieruchomości. Ja tylko dostarczyłem dokumenty od księgowej.

@BlackFoo Jak chcesz namiary to daj znać. Zdalnie też załatwisz wszystko.