Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 338
@Maffiozzo97 To zastanów się jeszcze skąd te nowe bawary, audi, iphony i inne gucci na ulicach miast

@Mathas: z biedy tych którzy nie mają jak związać koniec z końcem
  • Odpowiedz
Przeciętny Polak nie może sobie pozwolić na przerwę w wypłacie, bo jedna pensja dzieli od bezdomności. W przypadku gdy nie ma większych oszczędności.


@Maffiozzo97: z jednej strony tak, z drugiej jeśli nie umiesz minimalnie oszczedzac ze swojej pensji teraz to też nie będziesz umiał przy innej kwocie, jakaby nie była. Wydatki zawsze się znajdą
  • Odpowiedz
jak zarabiają mało to też mało wydają więc i odłozyc jest tak samo latwo / ciezko jak kazdemu innemu


@cotymitutaj: to prawda, jak pracujesz na pół etatu za minimalną to możesz np. jeść co drugi dzień, albo najlepiej co trzeci to będziesz mógł odkładać nadmiarowe 30 zł więcej tygodniowo. Oczywiście pamiętaj żeby nie chorować, to podstawowy błąd.
  • Odpowiedz
  • 12
@Maffiozzo97 bo brakuje nam totalnie edukacji ekonomicznej, co widać na każdym kroku.
Niestety obowiązkowe zajęcia z ekonomii na poziomie szkoły średniej nie są mile widziane przez żaden rząd bo łatwiej robić obywateli w wała.
  • Odpowiedz
Z jednej i drugiej strony #!$%@? i nie masz pojęcia o czym mówisz.


@Deykun: mam 24 lata, otarłam się o biedę stawiając na swoim i wyprowadzając się z domu, teraz zaczynam zarabiać sporo, stopniowo porzucając wysiłek i zaczynając sobie powolutku mieć życie wieczorami i w weekendy.

Dla porównania byłam z facetem, który był "z biednej rodziny, niegdyś bardzo bogatej". Zarówno jego brat jak i on mając 10k i nie wydając na
  • Odpowiedz
@ponczek721:
To, że ekstrapolujesz z siebie, że tobie udało się wyjść z biedy, a to że twój chłopak był rozrzutny i uważasz to za sensowny argument tylko potwierdza, że nie masz pojęcia o czym mówisz.
  • Odpowiedz
@krave:

Niestety obowiązkowe zajęcia z ekonomii na poziomie szkoły średniej nie są mile widziane przez żaden rząd bo łatwiej robić obywateli w wała.

Podstawy przedsiębiorczości to normalny przedmiot w liceum.
  • Odpowiedz
@Deykun: nie, zarówno ja jak i mój były jesteśmy jakimiś tam przykładami.
Osób, którym niezależnie jak dużo dasz, a i tak skończą na zerze lub nawet na minusie jest na pęczki.

Minimana w PL jest wystarczająca do minimum egzystencji.
Będąc na minimalnej masz czas: szukać promocji, wynajmować pokój, gotować sobie, przejść gdzieś dalej aby coś kupić i zrobić. Masz też czas wszystko przeliczyć i pomyśleć co zrobić aby wyjść z tego
  • Odpowiedz