Wpis z mikrobloga

Rozumiem, że w Polsce wciąż są ludzie, którzy ledwo wiążą koniec z końcem, bo nie mają za co jeść. Z tym że, jest też naprawdę duża grupa, której załamuje się rzeczywistość jak w ciągu miesiąca przestają nagle mieć kasę ze zleceń/faktur, bo nie mają jak opłacić leasingu trzech aut. Historia z życia wzięta, powód COVID, branża lekarska.
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: Jak zwykle będzie płacz ze nie da się nigdy nic odłożyć. A jak dostaną podwyżkę lub zmienia prace na lepiej płatna to sytuacja jest ta sama: nie da się z czego odłożyć.
Bieda umysłowa jest aby nie umieć odłożyć chociaż 100zl miesięcznie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cotymitutaj: w jakims.momencie zycia w takiej sytuacji jesteśmy. Czy mamy 18 lat i się uczymy (zrozumiale), czy mamy 21 lat i studiujemy i dalej beztrosko zyjemy - mieszkamy u rodzicow, może pracujemy w weekendy po to, żeby mieć kase na chlansko. Gorzej, jak już jest ta 3 z przodu, i wtedy zyjemy "od 10 do 10". Wtedy powinna sie lampka zaswiecic, ze cos jest nie tak. Chyba ze jesteśmy patusami mającymi
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: No genialne stwierdzenie. A jakiej trzeba być narodowości żeby bez pracy oraz oszczędności żyć? Emiratczykiem, Saudyjczykiem, Katarczykiem? Czy mam rozumieć że jak komornik przyjdzie do Niemca albo Amerykanina go eksmitować to najpierw patrzy w paszport? „Aa, Pan Niemiec to przepraszam, proszę sobie dalej mieszkać”. Akurat w Polsce jak i w wiekszosci europy dosyć trudno wylecieć od razu na ulicę nie mając pieniędzy. Dużo prędzej na bruku skończy Amerykanin np. Ale
  • Odpowiedz
Ja kiedy zarabiałem kilka lat temu X, wydawałem miesięcznie Y. Teraz zarabiam 300% X, a wydaje może 120-130% Y.


@Wojtkov o to to to. W pierwszej poważnej pracy zarabiałem 3k, a wydawałem średnio 2-2.5k. Terazm mam ponad 2x tyle a wydaję koło 3k.
  • Odpowiedz
@ponczek721

z jednej strony tak, z drugiej jeśli nie umiesz minimalnie oszczedzac ze swojej pensji teraz to też nie będziesz umiał przy innej kwocie, jakaby nie była. Wydatki zawsze się znajdą

To tak nie działa. Jak zarobisz 1000 zł to masz na jedzenie, jak 1500 zł to kupisz buty na zimę i naprawisz rynny. A gdybyś nie zarobiła tych 1500 zł tylko jednak 1000 zł to nie kupisz butów i będziesz miała
  • Odpowiedz