Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
@Uvmeneal: ja 2 lata temu miałem zaplanowane wakacje w Turcji. Tydzien przed wylotem zorientowałem się, że mam nieważny paszport. Załatwiłem od szefowej papiery od delegacji (że niby jadę służbowo), pojechałem do urzędu wojewódzkiego żeby bylo szybciej (codziennie wysyłają papiery do wytwórni papierów wartościowych, z moejgo miasta co 2 tyg do Krakowa i dopiero z KRK do Wawy). 1 dzień po zlożeniu wniosku dostałem SMS, że paszport iest gotowy do odbioru (
@Desty07 pwpw tylko drukuje papierek i dostarcza apke w CPD ostatecznie ktos musi klepnąć że zweyfikowane. Ale tak, najszybciej z urzędu Wojewódzkiego. Przy naprawdę dobrych wiatrach paszport do odebrania juz następnego dnia - miałeś farta ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Uvmeneal: znajdź reżysera który obsadzi Cie w filmie. Następnie sprzedaj mu bajkę ze masz ciotkę na Malcir, która ma dla Ciebie pieniądze. Obiecaj ze odpalisz reżyserowi połowę tej kwoty jeżeli znajdzie Ci sobowtóra bo ciotka stara myśli że was jest dwóch. Reżyser daje ogłoszenie w internecie że aktor się rozchorował i potrzebny sobowtór. Kradniesz sobowtórowi paszport i lecisz jako on. A dalej to już się samo jakos potoczy....
@Uvmeneal: na przypale i wyluzowany idziesz do bramki i dajesz tylko bilet do sprawdzenia, badz totalnie olewczy i po prostu idź dalej jak go zeskanujesz, nie zatrzymuj się. Często mi nie sprawdzali dowodu jak latałem samolotem.
Jeżeli poproszą o dowód to zacznij szukac w plecaku, im dluzej tym lepiej, na samym koncu powiedz ze nie masz i z udawanym olśnieniem powiedz "O! a moze być z rządowej aplikacji mobywatel?" i błagaj
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Uvmeneal: weź zerknij czy na mObywatel nie uda się przejść, ewentualnie jakiś świstek z urzędu miasta czy cokolwiek, kombinuj, próbuj, albo oddaj wycieczkę komuś innemu, bardziej potrzebującemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lapidarny: Tak, jakaś apka mObywatel w obcym kraju. To ma moc prawną tylko w Polsce a i tak nie każdy to nadal respektuje.
paszport mozesz dostac w trybie przyspieszonym tylko w uzasadnionym przypadku (np śmierć małżonka za granicą) albo masz starego w jakims ministerstwie.


@rhel: co to za #!$%@?. W Wawie jak po prostu powiesz że bardzo się spieszysz to wydają w ciągu tygodnia.