Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
kiedy nacisnąłeś przez przypadek "więcej komentarzy" i teraz musisz skrolować wątek o jakimś debilu co nie potrafi na czas dokumentów ogarnąć i musi pytać randomów w internecie...
@rzeznia22: Dlatego byłem zaskoczony jak działa wydawanie tablic rejestracyjnych w Niemczech jak rejestrowałem swoje auto. Wybierasz sobie jakie numery chciałbyś mieć(za tablice indywidualne dopłatą 5€ za znak)
Idziesz z papierkiem do pokoju w którym stoi maszyna, dajesz pani a pani wybija znaki na tablicy i masz gotową tablice w kilka minut.
@Uvmeneal: gdybys potrzebowal statystyk to lecialem tydzien temu modlin - wieden - malta - wieden - modlin i tylko przed wylotem z wiednia do modlina sprawdzali dowod xD

byłem tam już roku temu, jest jeszcze ładniej ;)


@Uvmeneal: co tam jest ladnego? w sensie kilka plaz i gozo, ale cala "wyspa - miasto" wyglada niechlujnie. Nie wspomne o komunikacji. Jest mnostwo wzniesien przez co na mapie nib y odleglosc 5
@Uvmeneal: Ja kiedyś wyrabiałem dziecku paszport tymczasowy, który był praktycznie od ręki. Tylko ze to było w konsulacie, może w granicach polski jest inaczej.
@jakubeskulap: Sama valetta jako miasto-muzeum jest bardzo spoko. Ale faktycznie, mnie przyrodniczo jakoś nie urzekło, pisałem bez ironii (choć na gozo nie dotarłem). Anyway, ja spodziewałem się czegoś lepszego niż zobaczyłem.