Wpis z mikrobloga

@Kokos: A co tą klawiaturą zamierzasz robić? Obsługa DAW tylko (a jak tak to jakiego)? Będziesz podłączał do osobnych sentezatorów i innego sprzętu?

Te które ja bym polecał w tym pułapie cenowym:
Novation Launchkey 61 MK3 (zwłaszcza jeżeli korzystasz z Abletona)
Arturia KeyLab Essential 61
A co tą klawiaturą zamierzasz robić?


@aseeon_: ogólne zastosowanie, ale tak, głównie pod DAW (do tej pory udzielałem się bardziej gitarowo, stąd Reaper, ale nie jestem uwiązany), mam też inny sprzęt z gniazdami MIDI pewnie będę chciał eksperymentować.

Te które ja bym polecał w tym pułapie cenowym:


@aseeon_: dzięki, ale z tego co widzę to nie są to klawiatury półważone, a staram się w nie celować.
@Kokos: spoko, jak masz konkretne wymagania to luz, to ogólnie z tego co wymieniłeś wybrałbym Novation Impulse 61

bo poza tym to już niestety sporo droższe opcje dopiero robią robotę:
- Novation 61SL MK3
- AKAI MPK 261

a jaki DAW btw?
a jaki DAW btw?


@aseeon_: jak wspomniałem, do tej pory korzystałem z Reapera, ale nie jestem jakoś szczególnie przywiązany. Mam też Napletona Lite na dysku, ale nie używałem jeszcze.

niestety sporo droższe opcje dopiero robią robotę


@aseeon_: no cóż, chciałem się zmieścić w 1,5k, max 2k. Ale to chyba nie tak, że te opcje co spisałem to pieniądze wyrzucono w błoto? :-)

Dzięki!
@Kokos: jezu, musiałem mieć wylew, że nie widziałem tego Reapera za pierwszym razem jak napisałeś, wybacz. Novation Impulse 61 powinien być bardzo spoko, Novation wielokrotnie udowadniało już, że się na kontrolerach znają. Alesis jest bardzo hit or miss, część sprzętów ma praktycznie własne kulty, a część jest na śmietnik. M-Audio próbuje troszeczkę wygrzebać się z opinii strasznego budżetowca, więc może się okazać, że to fajna konstrukcja, pewności nie ma.
musiałem mieć wylew


@aseeon_: niekoniecznie, edytowałem komentarz, byłeś za szybki na to wygląda. ;-)

Alesis jest bardzo hit or miss, część sprzętów ma praktycznie własne kulty, a część jest na śmietnik.


@aseeon_: właśnie Alesis VI mam ochotę odrzucić w pierwszej kolejności - w porównaniu do reszty ma bardzo skromny zestaw kontrolek.

Novation Impulse 61 powinien być bardzo spoko, Novation wielokrotnie udowadniało już, że się na kontrolerach znają.


@aseeon_: Niby
Kokos - > musiałem mieć wylew

@aseeon: niekoniecznie, edytowałem komentarz, byłeś ...
@Kokos: no Impulse to zdecydowanie konstrukcja z poprzedniej generacji dlatego jest grubszy i masywniejszy, pytanie na ile to źle skoro przeszła test czasu i dalej ją produkują :D

a oxygen pro, wyjątkowo bez numerków MK_X to najnowsze konstrukcja m-audio więc musi być zgrabniejsza i mądrzejsza, przynajmniej w teorii :D
@erwinketa: hej. Pojechałem do sklepu i macalem M-Audio, Arturie i Novation. Arturia była totalnym rozczarowaniem, pod palcami było czuć tragiczną jakość plastików. M-Audio wypadł niebo lepiej, fajne klawisze, ale przyciski strasznie twarde i trzeszczące i słyszałem dużo złego o kompatybilności z oprogramowaniem Reapera. Kupiłem w końcu Novation Launchkey 61 MK3. Zajebioza. Genialna jakość wykonania, klawisze super, pady perkusyjne miękkie i czułe no i działa z Reaperem jak bajka. Jestem bardzo zadowolony.