Wpis z mikrobloga

@Zbiglondo: w erze Windowsa 10 (w miarę dopracowanego ale śledzącego Cię niesamowicie) oraz Windowsa 11 (nowość, przełom - ale jesteś testerem użytkowniku końcowy no i śledzimy Cię jeszcze bardziej) mam wrażenie, że ludzie zapomnieli o jeszcze jednym - wciąż aktualnym systemie Windows, mianowicie: Windows 8.1 . Był to tzw system przejściowy, ale dzięki temu bliżej mu do Windowsa 7 niż Windowsa 10.

Jeśli chodzi o śledzenie - owszem, nie jest to poziom win 7, który miał w dupie choćby lokalizowanie Twojego komputera, lecz były to pierwsze podrygi śledzienia, stąd opcje śledzenia nie są aż tak rozbudowane - jak w win 10, a system wciąż działa lekko (nawet mam wrażenie, że lżej niż win10).

Polecam Windows 8.1, a swoją drogą - dziwię się, że dziś ludzie tak łatwo i lekko dzielą się swoją prywatnością
Smartfony, facebook, instagram - sprzedajemy swoją prywatność w zamian za serduszka i lajki, a wszyscy wiedzą o nas wszystko.

Chyba, że może to ze mną jest coś nie tak.?

#microsoft #windows #windows11 #windows10 #informatyka #bezpieczenstwo #security #prywatnosc #facebook #instagram #bigdata
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zbiglondo: można 8.1 ale za dwa lata koniec wsparcia. System szybszy, lepszy ale czasami kłopotliwy. Np. steam u mnie ma błędy. Wszystko pod dziesiątkę robią.
Albo dbasz o prywatność i #!$%@? z domu całkowicie dostęp do internetu albo godzisz się na komfort jakim jest świeże oprogramowanie w zamian za utratę prywatności.

@GoblinZawadiaka: Nie zgodzę się. To nie wygląda tak zerojedynkowo. Da się uzyskać kompromis pomiędzy zachowaniem względnej prywatności, a umiarkowaną otwartością na nowinki techniczne. Oczywiście - jak to przy kompromisie - nieraz pozostanie nam w poszczególnych przypadkach wybór - czy kierować się bardziej prywatnością, czy wygodą/użytecznością/itp.