Wpis z mikrobloga

Jakikolwiek by nie był wyrok, to fakt, że 17-letni dzieciak lata sobie z karabinem maszynowym po ulicach podczas zamieszek jest #!$%@? i pokazuje jak chorym państwem staje się USA. Sytuacja polityczna tam rozdziela się na dwa skrajne obozy, z jednej bojowo nastawiona lewica, z drugiej skrajna prawica składająca się z 16 letnich dzieci zakochanych w trumpie.

#kylerittenhouse #usa #neuropa #4konserwy
Pobierz
źródło: comment_1637355029vHQ9mQNB9Nz428pThZxf9o.jpg
  • 98
@Ofacet kyle w kenoshy miał też swoją babcie ciotkę i przyjeciala, bardzo często tam jeździł. Po prośbie właściciela salonów z autami przyjechal wraz z innymi ludźmi duzo grubiej uzbrojonymi aby bronić jego dobytku. Uzbroili się bo był to kolejny dzień protestu i było po prostu grubo. Ludzie z kenoszy prosili o gwardie narodowa ale urząd się na nich wypial. Stąd takie grupki para militarne. A bron bez specjalnej licencji w tamten stanie
@Variv: Broń maszynowa w USA jest dostępna dla cywili, jest jednak piekielnie droga ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam 'transferable lower' do AR-15 to jest jakieś $20.000+, kompletny automatyczny AR (czyli jakiś M-16 z czasów przed banem) to jest $40.000+.


Może weź zrób research zanim zaczniesz pisać #!$%@?. Masz dokumenty, wchodzisz do pierwszego lepszego sklepu Cabela's i kupujesz AR15 za 1500$ (a myśliwskie .223 czy .22 nawet za
@rybamlot ale po co automat? Rittenhouse miał semi-auto. Wystarczy sobie raz za razem pociągać za spust to oddasz 1 strzał na 1 sekundę (lub lepiej). A taka broń kupisz w każdym sklepie z bronią w USA. Czy to lokalny, czy Cabela's czy Sportsman Outdoor. A przypominam, że AR występują w wersjach semi i full.
@Raintek: To wiem, mieszkam w USA. I nie jestem specjalnym zwolennikiem dostępu do broni. Tylko w prawie jest duża różnica właśnie między automatyczną i półautomatyczną bronią i jest to uzasadnione i do tego sie odnosiłem. Ale prawda, że zabić można oboma typami tak samo skutecznie.
@Clefairy: o tak bojowo nastawiona lewica a nikt do kyle i tym podobnych nie strzelał

w statystykach ataków terrorystycznych w stanach dominuje skrajna prawica

ale hurr durr bojowo nastawiona lewica bo symetryzm bardzo
@Raintek: To wiem, mieszkam w USA. I nie jestem specjalnym zwolennikiem dostępu do broni. Tylko w prawie jest duża różnica właśnie między automatyczną i półautomatyczną bronią i jest to uzasadnione i do tego sie odnosiłem. Ale prawda, że zabić można oboma typami tak samo skutecznie.


No tak, broń to broń. Dziwi mnie jedynie fakt, że jest ograniczenie do 18 r.ż. skoro dzieci mogą legalnie, samodzielnie polować w niektórych stanach od ukończenia