Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
Kocham projekty grupowe. Mamy za zadanie napisać program, robotą dzielimy się na ćwiczeniach, potem updatujemy Trello (taki #!$%@? agile). Typ mówił, że go nie będzie bo coś tam coś tam rodzina, to poszliśmy mu na rękę i daliśmy mu coś w miarę lekkiego. Wiedział dokładnie, co ma zrobić. Dzisiaj kończę moją część roboty i co? Typ pisze na czacie grupowym, że skończył kodować moją część (no, połowę). Czy mnie o tym poinformował? Nie. Czy poinformował o tym kogokolwiek, zanim zaczął? Nie. Wystarczyłoby mi dać znać jeden dzień wcześniej, to bym się z nim zamieniła w sekundę, też mam w #!$%@? na głowie ostatnio. #!$%@?, zabić to za mało czasem, co ludzie mają w głowach. #!$%@?ę szukać hehe znajomych na tej uczelni, ludzie mnie męczą, na prawdę

#studbaza #zalesie #programowanie
  • 15
@sepuqqu: no właśnie po to było to Trello, karty (zadania) przypisuje się do konkretnych osób odpowiedzialnych za dowiezienie.

@aPimpNamedSlickback: pewnie nie spodoba Ci się moja odpowiedź, ale ćwiczenie polegało właśnie na tym żebyśnie nauczyli się pracować w zespole, bo tak będziecie robić i w pracy. Niestety, ten test oblaliście. I tutaj ta część, która Ci się nie spodoba. Ty też oblałaś. Piszę to z perspektywy osoby, której zdarza się zarządzać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@the4dk: W sumie przedstawiłeś punkt widzenia naszych prowadzących i z dużą częścią się zgadzam. W idealnym środowisku, gdzie ten projekt jest naszym głównym zajęciem i działamy w pełni w Scrumie, wraz z istnieniem wyznaczonego koordynatora każdego sprintu przyznałabym się do błędu. Jednak w sytuacji, gdzie nie mamy możliwości spotkań i ciągłej komunikacji i biorąc pod uwagę, że kolega dał nam do zrozumienia, że rozumie swoje zadanie (nawet pomagaliśmy mu zacząć) na
@aPimpNamedSlickback: ja to wszystko wiem, też byłem na studiach i miałem dokładnie takie same problemy i przemyślenia. Pewne sprawy jednak nabierają sensu dopiero z pewnej perspektywy. Bo co to znaczy, że nie macie możliwości spotkań i ciągłej komunikacji? Internet macie? Whatsappa/facebook/trello/telefon/cokolwiek. Brak scruma? To trzeba było sobie na szybko jakiegoś zorganizować. Przy Trello, to przecież kanban jak się patrzy, trzeba tylko wykorzystać. Wina bezsprzecznie jego, jednak postaraj się wyciągnąc z tego