Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1114
#medicover #medycyna #lekarz
Cześć. Pierwszy raz w życiu jestem obrzydzony sytuacją jaka mnie spotkała. W moim kierunku, z ust lekarza medycyny pracy w placówce medicover przy ulicy Cybernetyki 19 w Warszawie padły słowa "boje się pana" oraz "takich jak pan nie powinniśmy przyjmować". Chodzi oczywiście o szczepienie przeciwko Covid-19.
Nigdy nie wyszedłem z placówki medycznej tak zniesmaczony, zażalenie złożyłem zarówno w recepcji jak i droga elektroniczną. Mam również zamiar złożyć je pocztowo jak tylko wrócę do domu.
Zdaje sobie sprawę, że prawdopodobnie sytuacja zostanie po prostu olana, ale chciałbym zrobić coś więcej w tej sprawie, czy w ogóle mogę coś zrobić? Pani Kąkol profilu na znanym lekarzu nie ma.
  • 429
  • Odpowiedz
@KurzeJajo: nie wierzę ilu tutaj covidiotów, najchętniej to zabrali by prawa wyborcze i prawo do leczenia bo szczepionka xD Zaszczepienie stało się cnotą, coś jak chodzenie w niedziele do kościoła. Nie było cie na mszy? uuu zły człowiek z ciebie XD

Ten kretyn dostał 500 plusów za te wysrywy, nie wierzę. 2 miliardy ludzi wzieło szczepionke która już przestała działać. Komedia.
  • Odpowiedz
@KurzeJajo czyli nie zalecenia lekarza ale opinia innych ludzi zniechęca cię do szczepienia? Szur szur. Nie wierzę wybiórczo w medycyne xD ale podejmuje medyczne decyzje od opinii obu stron xD
  • Odpowiedz
ale co ty bredzisz? Szczepionka nie chroni przed zarażeniem tylko przed łagodniejszym przebiegiem choroby to jest proste nawet jak na chłopski rozum.


@PiersiowkaPelnaZiol: przecież ja to od początku piszę, nie czytaj co napisałem i zapytaj co bredzę, streszczenia oczekujesz? Odpowiadałem właśnie na kłamstwa związane z ochroną szczepionki przed zarażeniem.
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol: No ale dlaczego czepiacie się Op-a? Szczepi się każdy kto chcę i jest bezpieczny, a skoro są one dobrowolne, to dlaczego przepalają wam się styki w momencie gdy ktoś skorzysta z swojego prawa do nieszczepienia się. Bez względu na powód, może mieć przeciwskazania, być ozdrowieńcem albo po prostu mieć na to wywalone jajca, bo może. Wirus tak groźny, że za niedługo trzeba będzie to wmawiać gumowym bykowcem, żeby przypadkiem nie
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: wyobraź sobie, że przeczytałem kilka Twoich komentarzy, ale nigdzie nie napisałeś wprost dlaczego lekarz powinien się bać.

Szczepionka redukuje transmisję wirusa o 30%, pobyt w szpitalu o 50%, zgony o jakieś 60%, ale to pewnie wiesz. Lekarz na pewno też. Obowiązku szczepienia nie ma, Medicover nie wprowadził takiego wymogu dla pacjentów.

Więc wytłumacz mi proszę - o co temu lekarzowi (i Tobie) chodzi.
  • Odpowiedz
lekarz ma rację, po co chodzisz do lekarza, skoro wybiórczo wierzysz w medycyne? Może np on jako lekarz też by wybiórczo wierzyl i nie myje rak po sraniu i przed operacją? Tylko on odpowiada prawnie, a Ty tylko jesteś wrzodem na jego dupie bo dokladasz pracy


@programista15cm: A Ty jesteś pewnie jednym z tych wieśniaków dla których lekarz to półbóg...żałosne.
  • Odpowiedz
@Miroslav2005 tu nie chodzi, że lekarz się bał tylko o fakt jakim szurem trzeba być aby odrzucać coś takiego jak szczepionka. Równie dobrze mógł przyjść i powiedzieć, że on nie ufa egzogennym hormonom na tarczycę dlatego ich nie chcę lub antybiotyki to mit.
  • Odpowiedz
Każda przychodnia czy szpital ustala sobie własne zasady - niektórzy nie chcą przyjmować niezaszczepionych i mają do tego prawo i w zasadzie nie ma się czemu dziwić.


@MarianoaItaliano: a dlaczego takiej metody nie można np zastosować do koloru skóry czy orientacji seksualnej? Przecież nikt nikogo nie zmusza do uprawiania seksu z tą samą/przeciwną płcią, albo nikt nie zmusza białego do chodzenia od przychodni tylko dla czarnych.

Jak chcemy żeby przedsiębiorstwa mogły
  • Odpowiedz
to ci przyjdzie taki co powie że albo wirusa nie ma, albo on jest nie szkodliwy bo on wyczytał gdzieś tam, albo jeszcze spisek #!$%@? wie kogo.

tragedia z wami


@PiersiowkaPelnaZiol: uprawiasz bardzo brzydką manipulację, pewnie w dodaktu robisz to świadomie, ale gdyby jednak nie, to przypomnę ci, że świat nie jest czarno-biały. A ty podzieliłeś świat na tych, co są w 100% za i w 100% przeciw. A gdzie miejsce
  • Odpowiedz