Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, w jaki sposób zdobyliście nowych znajomych po 30?

W wieku 20-24 miałam kilka fajnych koleżanek i paru kolegów, gdzie zawsze było miejsce żeby się wygadać, spotkać, nawet spędzić wspólnie wigilię. Między wiekiem 24 a 29 następowało wykruszanie się coraz kolejnych - zwykle przez małżeństwo i dzieci. Rozumiałam to i nigdy nie miałam problemu, nawet gdy planowana popijawa kończyła się jedną lampką wina i doglądaniem kaszojadów, ale i tak to ta druga strona coraz rzadziej proponowała i coraz częściej odmawiała. Teraz mam kontakt już tylko z trzema osobami z którymi zwykliśmy być dla siebie bliscy, a rozmowy zazwyczaj rozwlekają się na 5 odpowiedzi w ciągu 2 tygodni. Ostatni raz na żywo widziałam się z którymkolwiek z nich z pół roku temu.

Z nowymi znajomościami jest no... ciężko. Mam wrażenie że ludzie w moim wieku nie potrzebują nowych znajomych, Home Office i wszechobecne maseczki też nie ułatwiają sprawy. Wszelkie kursy, studia - mam wrażenie że jestem tam jedyną starszą osobą, a nie umiem i chyba wolę nie planować się zaprzyjaźnić z osiemnastolatkiem.

#kiciochpyta #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619d0d501e9981000a581b40
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Większość ludzi idzie ślepo w małżeństwa i bachorki, więc albo przemożesz się do młodszych, którzy chcą jeszcze imprezować i poszaleć albo możesz przyzwyczajać się do zbliżającej się samotności, bo z dzieciatymi nawet kiedyś fajnymi po paru latach już się nie da gadać o niczym innym niż ich dziatwa.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Dej znać skąd jesteś, bo mam podobny case z cumpelami, które już nie chcą wychodzić, bo mąż nie pozwala, itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja będę próbować na bumble, bo tam jest opcja bff i da się wyszukiwać osoby tej samej płci zainteresowanie kumpelstwem
  • Odpowiedz
ZauroczonaPanda: Internet i grupy np. na facebooku, związane z zainteresowaniami (koniecznie, bo wiele grup jest mega rakowych). Trzeba aktywnie zagadywać do ludzi (na grupach już mniej więcej możesz ocenić po tym co piszą czy pyknie) i zobaczyć jak się klei rozmowa, może zaiskrzy i zostaniecie przyjaciółmi, pozna cię ze swoimi znajomymi. Każdy ma inne życie, ciężko mi radzić jak np ty lubisz imprezować bo ja kompletnie tego nie rozumiem. Dla mnie
  • Odpowiedz