Wpis z mikrobloga

mateosze rocznik 85-95 to literalnie najlepsza grupa społeczna w tym kraju: w miarę jeszcze młodzi, wychowani w relatywnej "biedzie", widzieli dziub dziuba, najczęściej wyborcy konfederacji, humor z 2009r rodem z wielkiego mixu youtube i komixxów, szkalują papieża, antyimigranci, no trzymają ten kraj na barkach jak Atlas. A im dalej w las tym więcej do dźwigania
#polskiedomy
  • 140
  • Odpowiedz
@Enzo_Molinari: jestem rocznik 92 ale tutaj @rzuf22: ma częściowo rację: to znaczy nadal jestem nastawiony w stronę liberalizmu gospodarczego, wolnego rynku, niskich podatków i jak najmniejszego mieszania się państwa do życia obywatela, ale po tym co konfederacja #!$%@? w sprawie aborcji, kościoła i innych spraw światopoglądowych to ja nie potrafię na nich zagłosować.

Jeśli o sprawach państwa i mojego życia mają decydować tacy ludzie jak Bosak, Braun czy Winnicki to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Enzo_Molinari: to jeden z najlepszych wpisów w tym roku.

Pokolenie które opisujesz nazywam roboczo next-gen boomerami. Ludzie którym wydaje się, że są jeszcze młodzi, lecz ich światopogląd, poczucie humoru, podejście do wielu spraw kształtowało się we wciąż cuchnących komuną polskich szkołach, obyczajowej ciemnocie latach 2000 i częściowo w blasku początków cywilizacji 2010s - do momentu gdy poszli do pracy, oberwali prostym płacowym, sierpowym mieszkaniowym, przestali mieć czas i siłę na cokolwiek.
  • Odpowiedz
@ediz4: bądźmy poważni, PiS zmienił poprostu stawki podatkowe ta kwota wolna to próg
9Procent + daniny OBNIŻKA
Później 18+9+ daniny PODWYŻKA
A na koniec 32+9+ daniny ~~ 50 procentowy próg PODWYŻKA
Więc tak na prawdę większość osób pracujących gdyby nie ulga dla kasy średniej zarabiałby mniej. A kwota od której jest ustalony próg bogactwa, opodatkowania na poziomie 50 procent jest śmiesznie niska, nawet nie w stosunku do Niemiec ale w stosunku
  • Odpowiedz
Więc tak na prawdę większość osób pracujących gdyby nie ulga dla kasy średniej zarabiałby mniej


@Ziomdberg: Obliczenia z dupy.

A kwota od której jest ustalony próg bogactwa, opodatkowania na poziomie 50 procent jest śmiesznie niska, nawet nie w stosunku do Niemiec ale w stosunku do Czech....

Ty najpierw sprawdź ile Czesi i Niemcy płacą składki zdrowotnej od pensji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ediz4:

Ty najpierw sprawdź ile Czesi i Niemcy płacą składki zdrowotnej od pensji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Najpierw doczytaj że na całościowe odpodatkowanie pracy składa się coś więcej niż składka zdrowotna. I tak się składa że porównując progi, jest ona dużo bardziej atrakcyjna w Czechach. Stąd Polacy są traktowani jako obywatele drugiej kategorii w nowym ładzie w stosunku do imigrantów, inaczej jeszcze trudniej byłoby tutaj kogoś ściągnąć
  • Odpowiedz