Wpis z mikrobloga

@wiacus: czytalem, wszystko niby robilem tak samo, kalkulatory itp, no gdzies popelniam błąd. Ze zwyklej mąki za to robie byle jak na szybko i jest petarda, wiec juz więcej nie bede chyba kombinował.
@rasala: nie wiem, nie moduję i raczej nie będę ;) U mnie też jarał spód, gdy góra jeszcze była blada.
Teraz zamiast mąki po podsypania ciasta używam semoliny i nic mu się już nie przypala. Wcześniej mąka się przypalała i zostawiała czarny osad na kamieniu. Semolina nie zostawia śladów. Poza tym przed wrzuceniem pizzy do pieca otwieram go ok 15 sek wcześniej. Te dwa triki pozwalają mi na uzyskanie idealnej picki
@Tigermass: Włoska typ 00 to nasza 450-500 więc w sumie dziwne że ci nie wychodzi

Sam próbowałem tych "włoskich mąk do pizzy" i to jest jeden uj, jedyne co to IMO faktycznie jest nieco inny smak na 00 niż na naszych tortowych ale samo ciasto jest takie same
Sam próbowałem tych "włoskich mąk do pizzy" i to jest jeden uj, jedyne co to IMO faktycznie jest nieco inny smak na 00 niż na naszych tortowych ale samo ciasto jest takie same


@BorysKafarov: ciii tylko nie mów tego włochom bo bedzie wojna

a tak poważnie to BREDZISZ jak potłuczony typie
@radarada: no oczywiście że bredzę, przecież nigdy w życiu nie robiłem pizzy i bojówka mrożonek a mąka to chyba coś co się wciąga zamiast koksu nie ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W konsystencji i wypieczeniu ciasta to jest jeden grzyb. Przynajmniej jeżeli mówimy o warunkach domowych a nie jakimś laboratorium. Robiłem wiele razy na tortowej zielonej i na włoskich 00 i to jest to samo (oprócz smaku
@victordeleco2: szybkie gugle mówią że włoska 00 zawiera się w przedziale 8-10% białka a nasza 450 w okolicach 10%. Sama wikipedia podaje 9% co by się pokrywało

Także ten

Ponadto oznaczenie włoskie 00 i polskie 450 odnosi się też do tej samej zawartości pozostałości popiołu przy spalaniu co dla tych mąk wynosi coś koło max 0.5%. Co dodatkowo jest bezpośrednio powiązane z zawartością białka w mące o ile się nie mylę.
@deafpool: Używam piecyka kopułowego od dłuższego czasu i powiem ci, ze szkoda sprzętu żeby na sile go przerabiać. Podlapalem pewien prosty protip z kmp żeby nei przypalał spodów i to się sprawdza. Rozgrzej go do 3/4 mocy (u mnie to 2 i1/2) otwórz na jakieś 30 sekund żeby szamot delikatnie ostygł, wrzuc placek, zamknij i daj powera na maksa. Wtedy gora jest fajnie zrobiona a spod się nie przypala i jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maldonado: Literówka. Stagioni 5 napoletana. Dokładnie tak się nazywa. A jak czy tam no tak jak gość wymawia "stadżjoni czinkłe" xD Wziąłem tą bo mistrz świata w pizzowaniu takiej używał :P
@BorysKafarov: no ale w mące do pizzy chodzi o ilość glutenu i w tych włoskich jest go więcej co czuć przy wyrabianiu ciasta,
różnica jest kolosalna i nawet polskie 00 się nie umywa do włoskiego,

ciasto z mąki włoskiej się rozciąga jak szalone, a z polskiej się rwie a wyrabianie i proporcje są takie same ¯\_(ツ)_/¯