Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka myśl, bo planuję sobie wydatki z najbliższej wypłaty.

Jak ludzie, którzy przeciętnie zarabiają dają radę utrzymać rodzinę? Ktoś zarabia 3-4k na rękę i ma dwójkę dzieci. To liczmy dochody 7,5k obu rodziców i dwa razy 500+
8,5k na czteroosobową rodzinę. Przecież to jest #!$%@? w dzisiejszych czasach. Jakaś rata, czynsz, opłaty żarcie, fajnie by było mieć samochód mając dzieci. Serio nie wyobrażam sobie przeciętnie zarabiać i mieć dzieci.

#pieniadze #pracbaza #dzieci
  • 170
@imajoke jak się chce to się ma. Kredyt i opłaty za mieszkanie do 3000. Dwójka dzieci, planujemy trzecie. Auto sprawne, jeździ. Własne mieszkanie ponad 100m w kamienicy blisko centrum/rynku w mieście 60 tyś. mieszkańców. Weekendy zazwyczaj jeździmy na wycieczki lub spędzamy na mieście, rzadko w domu cały weekend.
@imajoke: ja nie wiem jak wy ludzie liczycie to koszty życia. Ok ja zarabiam 4k, żona zarabia 2.5k, mamy jedno dziecko więc dochodzi 500zl. Raz m miesięcznie 7k.
Koszty życia:
Prąd+woda+ścieki+internet+telewizja+telefony: 400zl (o
Prąd wychodzi 15zl miesięcznie bo mam fotowoltaike)
Jedzenie, a policzmy na bogatości 100zl dziennie chociaż pewnie nie wydajemy nawet 50zl dziennie ale niech będzie 3k miesięcznie.
Mam 2 samochody i motocykle więc na paliwo idzie 800zl miesięcznie
Ubrania,
W każdym barze w Łodzi jaki znam zje się smaczny, 2 daniowy obiad poniżej 20 zł.


@Alakecz: To wejdź do jakiejś normalnej restauracji na Piotrkowskiej, pizzerii, czy nie wiem zamów choćby makaron. W Łodzi strasznie ceny w gastro poszły w górę i jest niewiele taniej niż w Warszawie. 2 daniowy obiad poniżej 20zł to chyba naprawdę tylko bary mleczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czlapka: no na Piotrkowskiej w restauracjach to wiadomo 30+ za posiłek. Ale jedzeniem na Piotrkowskiej to nie jest normalnie jedzenie, a jak ktoś tam jada codziennego to niech się nie dziwi, że go na życie nie stać.

No i ja pisałem w tym zdaniu o BARach. Mieszkam na granicy Starego Polesia i centrum i znak 2 bary gdzie zje się obiad zupa+2 danie za 17 zł.
@imajoke: ja nie wiem jak wy ludzie liczycie to koszty życia. Ok ja zarabiam 4k, żona zarabia 2.5k, mamy jedno dziecko więc dochodzi 500zl. Raz m miesięcznie 7k.

Koszty życia:
Prąd+woda+ścieki+internet+telewizja+telefony: 400zl (o
Prąd wychodzi 15zl miesięcznie bo mam fotowoltaike)
Jedzenie, a policzmy na bogatości 100zl dziennie chociaż pewnie nie wydajemy nawet 50zl dziennie ale niech będzie 3k miesięcznie.
Mam 2 samochody i motocykle więc na paliwo idzie 800zl miesięcznie
Ubrania,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Virsky: no przed chwilą była mowa że za 8,5k na rękę to nie da się wgl totalnie żyć, a teraz jedzenie dobrej jakości jedzenia w dodatku sprowadzonego z zagranicy to już #!$%@? nie ważne xD

Ser to wiadomo, dla jaśnie pana tylko z mleczarni Koczkodan, robiony ręcznie przez mnichów tylko w nieparzyste miesiące po 120zł kilo. Wszystko inne to już ta słynna "wegetacją" xD

Niektórzy po prostu nigdy nie będą mieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eliasz5000: że kolacja nie powinna być duża. Śniadanie i obiad to są posiłki które dają energię kolacja to ~15% dziennego zapotrzebowania. Poza tym ile masz wzrostu/wagi bo przy moich 1,90/110 kg 3200 kalorii to jest zdrowa ilość, a tobie wychodzi ponad 4k.
@krajzega: typie czytasz co napisałem czy nie czytasz? "lunch w knajpie w Łodzi (nie obiad, podkreślam lunch) to jakieś 25-30 zł.

To że dalej napisałem o barach to już rozumiem 2 wątki w poście cię przerosły?


@Alakecz:

potem lunch w fancy knajpie za 25 zł, obiadek też 25 zł


To Twoje słowa czy nie? I co Ci zrobilem, że jesteś taki agresywny i niemiły wobec mnie?

"Typie"...