Wpis z mikrobloga

Chciałbym wam polecić aplikację AIRALO (lub inne tego typu aplikacje), która jest dla mnie idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o internet przy podróżach.

1. Jak to działa?
Aplikacja generuje nam kartę esim którą dodajemy do naszego telefonu, warunkiem koniecznym jest tu oczywiście to aby nasz telefon miał możliwość obsługi esim.
Karta aktywuje się dopiero po pierwszym połączeniu i od tego momentu działa pakiet.
Aplikacja oferuje różne rozwiązania pakietowe, obserwując różne kraje zazwyczaj jest to 1GB za 7$ na tydzień.
Owszem drogo i zazwyczaj koszt tego rozwiązania jest wyższy niż zakup lokalnej karty sim ale o tym niżej.

2. Kiedy możemy z tego skorzystać?
- skaczemy między różnymi krajami i nie chcemy tracić czasu na szukanie punktu z kartami sim, a chcemy mieć ciągle kontakt ze światem (aplikacja ofertuje zakup internetu na dany kraj oraz na kilka krajów)
- wiemy że prawie cały nasz pobyt w danym kraju spędzimy w hotelu z wifi i chcemy mieć tylko internet na czas transferu lotnisko-hotel oraz na kilka wyjść z hotelu, a też nie chcemy szukać punktów z kartami sim i dowiadywać się jakie są tam ceny/pakiety
- nie chcemy lub boimy się podawać sprzedawcom swojego paszportu w celu zakupu karty sim

3. Jak ja z tego skorzystałem?
Niedawno wróciłem z Dominikany, wiedziałem że na lotnisku w Punta Cana nie ma punktu sprzedaży kart sim, a mój hotel będzie w miejscu gdzie nie ma możliwości zakupu kart sim. Musiałbym poświęcić blisko 30 minut w jedną stronę do najbliższego punktu oraz zmarnować około 10€ za taxi.
Zacząłem szukać rozwiązań i przypadkowo trafiłem na Airalo, aplikację traktuję na równi z tym jaką rewolucję zrobił Revolut kilka lat temu i szczerze dziwię się, że ja jako osoba która trochę podróżuje i ma duże rozeznanie w nowościach tego typu jakoś to pominęła.

Kupiłem pakiet 1GB za 6.5$ zamiast 9.5$ (kod REF daje zniżke 3$). 1GB za 25zł, drogo ale nie jest źle - dla mnie ważniejsza jest wygoda.


Po wyjściu z samolotu pojawiła się sieć i internet, ucieszyłem się jak małe dziecko bo przez cały lot zastanawiałem się czy to zadziała.
Zasięg na Dominikanie miałem praktycznie cały czas poza fragmentami trasy na Salto el Limon czy rejsami po morzu.
Dodatkowo odnoszę wrażenie, że nie pobierało mi pakietu podczas korzystanie z WhatsApp.
W połowie pobytu na Dominikanie będąc przy okazji w okolicy punktu sieci Claro zakupiłem lokalną kartę sim (8$ za 6GB).

Za kilka dni lecę na Ukrainę, gdyby nie to że mam już lokalną kartę sim to pewnie skorzystałbym z airalo.

TLDR: Idealne rozwiązanie jak chce się mieć internet po wyjściu z samolotu kiedy wiesz, że nie ma jak kupić karty sim na lotnisku

#podroze #wakacje #podrozujzwykopem
Andczej - Chciałbym wam polecić aplikację AIRALO (lub inne tego typu aplikacje), któr...

źródło: comment_1638618228KNeoXrjUcDsJWZGkcY9DSq.jpg

Pobierz
  • 18
@Andczej: to i tak dobra cena, a jeszcze wygoda... Najczęściej problemem są #!$%@? procedury uruchamiania pakietu - nie zawsze zrobi to pracownik, a nawet jak zrobi to potrafi minąć kilka godzin zanim pakiet wystartuje. Rzadko mi się zdarza zapłacić mniej niż te 8$, bo często po prostu nie sprzedają turystom małych pakietów i może jest i więcej, ale i kosztuje więcej niż 8 dolanów, a często tak dużo mi wcale nie
to i tak dobra cena, a jeszcze wygoda...


@Pan_Nimbus: dokładnie za wygodę trzeba zapłacić, dla mnie to świetne rozwiązanie bo robie kilka klików i mam. Wiem ile czasu potrafię stracić na szukanie punktu w którym dogadam się w normalnym języku i cokolwiek kupię.

Najczęściej problemem są #!$%@? procedury uruchamiania pakietu - nie zawsze zrobi to pracownik, a nawet jak zrobi to potrafi minąć kilka godzin zanim pakiet wystartuje.


Dokładnie! Zapomniałem o
@Andczej: hej, chyba będę chciał skorzystać w środę w Izraelu z tego rozwiązania. Z tego co widzę pakiet aktywuje się w momencie powiązania karty SIM z iPhonem. Jak rozumiem procedurę to robisz na lotnisku pod internetem jeszcze w kraju dla bezpieczeństwa?
Czy internet kupiony z airalo będzie dział na otwartym morzu? Jadę na wakacje na rejs statkiem i będzie taki dzień, w którym nie będziemy w ogole na lądzie tylko na otwartym morzu. Stąd tez moje pytanie o dostępność internetu. Był ktos w takiej sytuacji i może się wypowiedzieć?
@Andczej: pytanko mam, bo nie moge aktywowac planu na krcie eSim w ustawieniach telefonu. Skad wziać qr kod z planami taryfowymi w tym airalo. Pakiet wykupiony na turcje(turkey telekom). Apn wpisany.
@Andczej: skorzystałem z kodu. Dzięki :) Czyli eSim mogę dodać w Polsce, a po wylądowaniu tylko przepinam się na drugą kartę - czyli na eSIM i nastąpi aktywacja, tak?