Wpis z mikrobloga

Jak taki gość mógł zostać 7 razy wybrany najlepszym piłkarzem świata?


@urojony_uzurpator: Spójrz na jego statystyki goli, asyst i dryblingów przez całą jego karierę to dostaniesz odpowiedź. Nie umniejszajmy już złośliwie Messiemu bo pokonał Lewego.
  • Odpowiedz
@tommaso38: @Mikka: Zdolności lingwistyczne może nie ale umiejętność dogadania się po angielsku to chyba dość kluczowe dla profesjonalnego piłkarza. Tym bardziej takiego formatu. No #!$%@?, on ma fanów na całym świecie. Jechał na turnee po USA i na wywiad z tłumaczem musiał iść? Czy szukali specjalnie kogoś kto zna hiszpański? Swoją droga, w dzisiejszych czasach trzeba chyba pod kamieniem żyć żeby się nie nauczyć angielskiego. A mówimy o gościu, który
  • Odpowiedz
@LukaszN Odnoszę czasem wrażenie że sportowcy są nauczeni gadki typu: "Jest nagroda, ja jej nie dostałem, trudno, jedziemy dalej mordeczki".
Tutaj Pan Robert nie ukrywał że mu zależało i jest rozsierdzony że jednak jej nie dostał.
  • Odpowiedz
@LukaszN: toć Lewandowski miał dostać od jakiegoś piłkarza co sam kiedyś dostał i miał oddać lewemu jak nie dostanie. I czemu mu nie dal?
  • Odpowiedz
@LukaszN: ja #!$%@? ile jeszcze bedzie grzane to?tragedia narodowa,bo multi milioner ktory ma wywalone na robakow co pokazał w meczu z wegrami,nie dostal zlotego balona.jeszcze ten little forest ze powinien miec je 2 xd i o ile za poprzedni rok bylo to dosc oczywiste,tak w tym juz nie.rozumiem januszy pokroju @onpanopticon: z klapkami na oczach ze pitola te kocopoły ze "okradziony".Tak dziennikarz powinien chociaż trochę być obiektywny...
  • Odpowiedz
Ok, nie odbieram mu tego, ze talent ma ogromny. Czaruje na boisku ale nagroda dla najlepszego piłkarza na świecie musi brać pod uwagę wszystkie aspekty bycia profesjonalnym piłkarzem. No a poza grą to jednak profesjonalizm i podejście do swoich obowiązków są bardzo ważne.


@urojony_uzurpator: Co to za bzdury xD. Nagroda dla najlepszego piłkarza to nagroda dla najlepszego piłkarza, czyli kogoś kto najlepiej gra w piłkę. Znajomość języków czy dieta mają determinować
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator: Stek bredni...
Po pierwsze, patrzysz na to z pozycji Polaka z zaściankowego kraju w którym angielski jest wymagany i przyrównujesz to do narodów które mają bardzo mocno zakorzenioną swoją kulturę i nie uznają znajomości języka angielskiego jako kluczowego do czegokolwiek. Nie bez powodu Francja, Włochy czy Hiszpania są poniżej 30 miejsce w rankingu znajomości języka angielskiego. Dla nich jest to istotne i o ile taka nieduża Francja czy Włochy może
  • Odpowiedz
@Tasde: Nie będę się odnosił do wypowiedzi czysto sportowej, ponieważ każdy ma swoje zdanie, a ja nie zamierzam robić gównoburzy w tej materii.

Podniosę tylko temat Twojego stwierdzenia [...] o ile taka nieduża Francja czy Włochy [...] - terytorium Francji jest większe ~171 tys. km2 od Hiszpanii (675417km2 FR / 504645km2 ES), więc o ile faktycznie Włochy, których powierchnia wynosi 301300km2 można nazwać niedużym krajem pod względem powierzchni (tym samym Polskę,
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator ale pierdoły opowiadasz Pan XDDD. Podstawowe pytanie, po co mu te jezyki? Na gale złotej piłki raz w roku? Pochodzi z kraju gdzie mówi się po hiszpańsku, grał w kraju gdzie mówi się po hiszpańsku, zdecydowanie większość kolegów mówi po hiszpańsku. Nie uczył się bo może mieć wywalone jajca na wszystko.
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Co to w ogóle za fikołek? Gdyby chodziło o język, szyk zdania byłby np. [...] o ile niedużo po francusku czy włosku [...]. Zresztą, o samym władaniu językiem wypowiedział się zdanie wcześniej.

Kuźwa, nie przestanie mnie zaskakiwać ile osób najwyraźniej przespało lekcje j. polskiego, kiedy nauczano czytania ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz