Wpis z mikrobloga

W Ojcu Chrzestnym nie miało się co zestarzeć. Jest tak znakomicie wyreżyserowany, że i dziś wygląda nowocześnie.


@BigKahunaDick: Mnie nie zachwycił, bo jest długi i nużący - kiedyś filmy miały znacznie wolniejsze tempo, czego Ojciec Chrzestny jest dobrym przykładem. Dla niektórych to może być zaleta, ale dla mnie to wada.
@BigKahunaDick: Dwie Wieże chyba nie do końca, ujęcie z hobbitami siedzącymi na tle lasu na podróżującym encie już przy premierze było krytykowane. Teraz chyba ratuje je tylko nostalgiczna wyrozumiałość.

@Kaczy90: Pamiętam jak byłem ze szkoły w kinie i bardzo mnie rozczarowało, że film się skończył nim doszli do tego Mordoru ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dopiero później załapałem, że to trylogia i do premiery Dwóch Wież przeczytałem
kurna też mam! wszystkie 3 części na VHS :D


@purplepulp: łooo panie :D dwóch pozostałych to ja w wersji VHS nawet na oczy nie widziałem. Dwie kolejne cześći to była przesiadka z kineskopowego telewizora 21'' na 16'' monitor z głośnikami za 15 zł i paskudną kompresją. Czy to dobrze? Ważne było, by obejrzeć ¯\_(ツ)_/¯
Wygląda ona lepiej niż ta podczas oblężenia Minas Tirith


@BigKahunaDick: w dalszym ciągu oblężenie Minas Tirith wygląda lepiej, niż efekty w Hobbicie. Nawet plastikowe konie, które padały pod szponami Nazgula w scenie ucieczki z Osgiliath wyglądają lepiej, niż większość efektów z Hobbita.

Aj, jak się strasznie rozczarowywałem raz za razem chodząc w Święta na kolejne części Hobbita do kina... :(
Nigdy nie będzie lepszego filmu ani adaptacji książki. NIGDY.
Obecnie żadne studio nie pozwoli na kilka lat pre-produkcji, gdzie tylko robiono kostiumy, wykuwano rekwizyty, przygotowywano makiety i zbudowany cały #!$%@? Hobbiton i generalnie przygotowywano się do kręcenia. Nikt obecnie nie odważy się na tak duże ryzyko i wrzucenie pieniędzy w inwestycję, która nie wiadomo czy się zwróci kiedykolwiek, bo obecnie nawet #!$%@? filmy Marvela nie są pewne, a zaszkodziły mocno całej kinematografii.