Wpis z mikrobloga

@cassiopei: @gokish: wykład będzie krótki: do biegania nadają się jedynie porządne maski przemysłowe - gumowe, silikonowe, np. 3M 7500 z pochłaniaczami 3M6038 (klasa P3). Biega się komfortowo, minimalne opory oddychania.

Co jest ważne przy masce do biegania? Kilka rzeczy:
- wymienne pochłaniacze,
- pochłaniacze oddzielone wentylem jednokierunkowym, by wydychane powietrze do nich W OGÓLE nie trafiało
- maska z gumy/lateksu, by ją wymyć dokładnie po użyciu

Tych warunków nie spełnia
enron - @cassiopei: @gokish: wykład będzie krótki: do biegania nadają się jedynie por...

źródło: comment_1639224468B40mK5GUOMu89YX3vLt4Ph.jpg

Pobierz
@cassiopei:

Dodatkowymi korzyściami biegania w masce są:
- brak zaparowanych okularów;
- wdychane powietrze jest wstępnie ogrzane;
- nie marznie większość twarzy;
- filtr pochłania wszystkie zapachy;
- +999 do szansy przestraszenia przeciwnika;
- +101 do szansy wywołania zawału u mijanych osób.
@enron: nie to, to musi się tu znaleźć XD

Ja jebię ale mnie #!$%@?ą wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem #!$%@? łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz #!$%@? na forum pytanie:

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.

to po 10 sekundach masz:

Witam, zły dział! Ten temat
@enron: weź olej te maski. Biegasz i męczysz się a w domu i tak tym gownem oddychasz. To po prostu nie ma sensu stary.


@skorpion666: @queuele: podczas intensywnego biegu wsysasz kilka razy więcej powietrza niż w trybie spoczynkowym. Poza tym w domu, nawet jeśli nie masz filtrów, jest niższy poziom zapylenia.
@enron: a jak nie ma smogu a mija Cię ciężarówka? Wyjmujesz maskę i zakładasz? Na pewno mijasz jakies ulice którymi jeżdżą samochody


@skorpion666: wstrzymuję oddech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na serio - to zawsze jest jakieś zanieczyszczenie, nie można się dać zwariować. Maski też nie zakładam zawsze od listopada do marca - tylko wtedy, gdy jest duże zanieczyszczenie albo powietrze po prostu śmierdzi. Też wolę
@cassiopei: A nie lepiej teraz bilet na siłownię sobie kupić? Nie dość, że okropne powietrze, to jeszcze zimno, ślisko lub błoto. Bieżnia wydaje się jednak fajniejszą opcją xD


@not_me: Nie lepiej. Na siłowni powietrze jest z reguły tylko trochę lepsze niż na zewnątrz.
A przede wszystkim bieganie na bieżni elektrycznej to ekstremalny masochizm - osobiście tego nienawidzę, po 40 minutach nawet średniego tempa jestem ledwo żyw i nie mam ochoty