Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady odnośnie życia zawodowego. Pracuje w dziedzinie automatyki przemysłowej w utrzymaniu ruchu. Skończyłem studia inżynierskie Automatyki i Robotyki, mam 4 lata doświadczenia w UR w branży automotive- PLC, napędy i programy CNC, roboty, systemy wizyjne, podstawy C/C++/C# nie są mi obce. Lecz męczy mnie specyfika pracy obecnej oraz oferty na rynku- praca zmianowa, często cztery brygady, czy długie i czeste delegacje. Chciałbym zmienić branżę, gdzie pracuje się po 8h, 1 zmiana (max 2),weekendy i święta wolne, lecz nic nie przychodzi mi do głowy. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i udało się znaleźć coś ciekawego?
#pracbaza #automatyka #automotive #utrzymanieruchu
  • 8
@Leithain Dolny Śląsk, okolice Wrocławia. Ale jeśli chodzi o miejsce zamieszkania, to mogę migrować za pracą. Oczywiście, że chciałbym, lecz pewnie zanim spełnię wymagania na juniora, to miną z dwa lata (praca + rodzina i nie ma już tyle czasu, co za życia w pojedynkę), bo znajomość języka programowania mam podstawową, a i już znajomość samego języka to zdecydowanie za mało
@i-am-batman: Delegacje są poniekąd wpisane w pracę z automatyką. Pomijając UR możesz się specjalizować w inżynierii elektrycznej i projektować np w eplanie, możesz pisać oprogramowanie do PLC albo możesz być uruchomieniowcem. W praktyce jeśli chcesz wybrać tylko jedno z trzech to uruchomienia. Rysunki czy programowanie, zawsze będą się kończyły wizytami na obiekcie i wyjazdami na uruchomienia.

Może to głupio zabrzmi ale jeśli nie chcesz się raz na jakiś czas gdzieś wybrać
Może to głupio zabrzmi ale jeśli nie chcesz się raz na jakiś czas gdzieś wybrać to może to nie jest zawód dla Ciebie?


@czubaba: Tylko w wielu firmach "raz na jakiś czas" to 60-80% czasu pracy w delegacji :)
@i-am-batman
Tak, development engineering, ale za granicą.

Znajdź firmę produkującą jakieś maszyny specjalistyczne (np. maszyny gornicze) i uderzaj do działu sterowania