Wpis z mikrobloga

Lubię sobie czasami obejrzeć reklamę pod kątem analizy nowych sposobów, w jaki próbuje się od nas wyciągnąć kasę. Ostatnio wpadła mi w ucho nowa #reklama świąteczna #allegro. Oczywiście media branżowe pieją z zachwytu, jaka ona jest piękna, wspaniała, walczy z uprzedzeniami wynikającymi z różnic w wyglądzie. W skrócie - ojciec lekarz jest wkurzony na córkę, która spotyka się z wytatuowanym młodzieńcem. Ale zmienia zdanie, kiedy się okazuje, że ów młodzieniec to obiecujący stażysta / rezydent/ student medycyny.

Gdzie tu łamanie stereotypów? Gdzie walka z uprzedzeniami? A co by było, gdyby jakikolwiek inny facet zrobił to samo - był miły dla innych i kupił ojcu eleganckie pióro, ale był mechanikiem samochodowym, albo ksiegowym czy magazynierem?

Jak dla mnie ta reklama jest wstrętna i właśnie podkreśla uprzedzenia, daje znać - jesteś lekarzem, obiecującym, przyszłościowym - to możesz sobie na wiele pozwolić i dużo będzie Ci wybaczone. A jeśli jesteś tylko wytatuowanym anonimem, to nie jesteś godzien mojej córki.

Wszystko oczywiście okraszone ckliwym wykonaniem hitu z lat 80, światełka, miłość i prezenty. Taka manipulacja brzydzi mnie strasznie.
NieJedynaNaWykopie - Lubię sobie czasami obejrzeć reklamę pod kątem analizy nowych sp...

źródło: comment_1639724851OmyHe65GMBYNe8cZu9oV78.jpg

Pobierz
  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 198
@NieJedynaNaWykopie: ale tutaj chodziło o przeciwstawienie się stereotypowi, że jak ktoś wytatuowany to nie może być wykształcony i musi być bandziorem. Gdzie ta reklama dyskryminuje mechaników, księgowych, czy magazynierów? Scenariusz był taki, że ojciec miał go spotkać, a szybciej spotka w pracy niż #!$%@? pojedzie do mechanika bo uwaga to reklama - ma być szybka, prosta, a nie film fabularny.
@Alakecz: ale ta reklama jest właśnie kreowana na film fabularny, zobacz ile tam się dzieje
@Czaajnik: może być, tym bardziej. Ale akurat w reklamie jest lekarzem, co za zbieg okoliczności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Vladimir_Kotkov: a otóż właśnie MA! hate na drugiej ręce.
@diamentovva: wrzuć na YT reklama świąteczna allegro 2021.
@xzxzz: może. Jak widać reklama budzi ambiwalentne odczucia, przez to jest kontrowersyjna,
@Flypho: ta reklama nie walczy z uprzedzeniami, tylko je wzmacnia imo.

@Mirkosoft: jakby był salowym, albo pielęgniarzem (ʘʘ)
@RozowaZielonka: leki wzięte? Po pierwsze, jestem kobietą, po drugie, nie muszę się masturbować, po trzecie, mam zdecydowanie nie-konserwatywne poglądy, po czwarte, nie uraazila mnie ta reklama. Po piąte, jesteś #falszywyrozowypasek i jako taki podlegasz powszechnej pogardzie.