Wpis z mikrobloga

Planuję zacząć uprawiać boks i chciałbym się zapytać o parę rzeczy. Pierwsza to oczywiście jak zacząć nie mając wcześniej żadnej styczności z sportami walki. Najlepsze wydaje mi się znalezienie jakieś szkoły boksu, natomiast nie wiem czym się sugerować bo w Wawie ich trochę jest. Kolejna kwestia to moja postura - 185cm/71kg. W przeszłości biegałem i pływałem, także kondycja i jakieś tam mięśnie są, ale wiadomo trzeba nad tym popracować. W takim wypadku, czy lepszą opcją nie byłoby najpierw pochodzenie przez kilka tygodni/miesięcy na siłkę i zbudowanie trochę masy? Z góry dzięki za wszystkie rady!
P.S. Nie wiem, czy ma to znaczenie (może przy wyborze szkoły boksu etc...) ale jestem w swoich wczesnych 20s.
#boks #sportywalki #sport #silownia
  • 40
  • Odpowiedz
@atomeqq: nie cwiczylem, nie znam sie, ale chyba po prostu musisz isc :P tam gdzie najwieksza szansa, ze bedziesz chodzic regularnie. Jak Ci sie spodoba to sobie zaczniesz szukac najlepszej szkoly itd. a na poczatku jezdzenie na drugi koniec, bo jest lepiej, to chyba nie ma sensu ;)
  • Odpowiedz
To może też doprecyzuję, że raczej nie myślę tutaj o jakieś karierze profesjonalnej, ale po prostu potrzebuję zacząć uprawiać sport, gdzie będę się mógł porządnie wyżyć + zbuduję sobie w miarę ok sylwetkę.
Jest jeszcze jedna kwestia. Mam drobne problemy z kręgosłupem - mała skifoza i kifoza, które raczej na razie nie sprawiają problemu i lekarze zalecają mi na razie dużo aktywności fizycznej. W tym przypadku to jest jakieś przeciwskazanie?
  • Odpowiedz
@atomeqq: twoja postura nie ma totalnie znaczenia w sztukach walki jeśli zaczynasz, a tym bardziej nie masz zamiar robić kariery. To jest jak wszystko inne, idziesz levelujesz skilla na jakiejś początkującej grupie, później ci trener mówi ze masz isc na zaawansowana/zawodnicza i tak se ćwiczysz, a twoja siła i look nie ma duzego znaczenia. W sprawie pleców nie mam pojecia ale jak drobna sprawa to raczej nie powinno nic być problemów.
  • Odpowiedz
@atomeqq: Jeśli chcesz iść na siłkę tylko by zbudować jakieś tam podstawy i potem iść na boks, rezygnując już z siłowni to według mnie bez sensu i poszedłbym od razu na boks. Możesz przeplatać te treningi, z tym, że trenując na siłowni robić te treningi z głową, a nie jakieś kulturystyczne byle się spompować bo to pogorszy sprawę funkcjonalności w boksie.
  • Odpowiedz
@atomeqq potrzebujesz naszej zgody żeby iść na grupę początkująca? Bo widzę tutaj festiwal wymówek żeby nie iść.
Kupujesz rękawice na początek najtańsze i owijki na ręce. Idziesz na grupę początkowa.

Jak chcesz się wcześniej przygotować pod boks to jedynie bieganie ma jakiś większy sens. Zbuduje ci wytrzymałość i tlen a nie nauczy cię złych nawyków.

Mięśnie nie są potrzebne w boksie, siła uderzenia wynika z techniki i dynamiki. Gdyby mięśnie walczyły to
  • Odpowiedz
@OttoVonAnus jeśli zestawy my ze sobą dwie osoby ważące 60 kg i jedna będzie trenowała boks a druga nie to mocniej uderzy ta trenująca boks koniec. Proście nie jestem w stanie ci tego wytłumaczyć.
  • Odpowiedz