Wpis z mikrobloga

Bolesna prawda nie do zaakceptowania dla ateistow jest taka ze ateizm jest tak samo religijny jak religie, tylko ze nia ma w nim bogow. Tylko tyle.

Ateiści wierzą w istinienie Dobra i Zła.
Ateiści wierzą w przynajmniej jedną z wielu możliwych moralności
Ateiści wierzą w normy prawne oraz ich wynikanie z norm moralnych

Innymi słowy religie dla ateistów są tylko i wyłącznie jedym z wielu możliwych systemów etycznych, bo ateiści wiadomo nie wierza w istnienie siwego pana z brodą wysoko w niebie.

Religie ze swoimi dogmatyzmami sa na przeciwległym krancu poznania, niż poznanie naukowe.
Ale inne wierzenia rowniez wspieraja sie dogmatami. Pierwszy z brzegu przyklad to Prawa Czlowieka, czy wiara w to, ze sila fizyczna nie może być argumentem w relacjach miedzyludzkich gdy miliony lat ewolucji skutecznie odowodnily, ze jest dokladnie odwrotnie.

Polecam wszystkim tę swietną książke: Sapiens - A brief History of Humankind
I nie zarażac się tym, że to bestseller na Amazonie. Żyjemy w świecie tak samo opartych na mitach i wierzeniach jak świat w którym żyli starożytni Grecy, czy Rzymianie.

https://www.amazon.co.uk/s?k=sapiens&crid=264OAFJHVU3F0&sprefix=sapiens%2Caps%2C131&ref=nb_sb_noss_1

#biologia #ewolucja #ateizm #religia #ksiazki #bekazateistow #nauka #filozofia
KomentatorTramwajowy - Bolesna prawda nie do zaakceptowania dla ateistow jest taka ze...

źródło: comment_1640267417f87onITjnqHG6j3aLTIoSp.jpg

Pobierz
  • 123
Wiem, ze boli. Ale ma bolec. W jaka religie wierzysz? I koniecznie podaj linki do publikacji filozoficznych, bo bez publikacji, w uznanych periodykach oczywiscie, nie wiem ze czego bierzesz przekonanie, ze ktokolwiek cie bierze na powaznie? Serio pytam. Zakwestionowales gramatyke generatywna jako droge do GAI i posypal sie deszcz oklaskow?
@YacaFisalu: równie dobrze można nazwać judeochrześcijanizm wierzeniem postzaratustriańskim, ale co to zmienia? Jakby logiczne jest dla każdego człowieka rozumnego że cywilizacja to kontinuum i niemożliwym jest być niezależnym od wpływów. Mało kto zaprzecza, że wierzenia w bogów inspirowało do działania Azteków, Japończyków, Muzułmanów, Rzymian, Hindusów i tak dalej, ale to nie zmienia faktu, że żadnego boga nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 66
Ateiści wierzą w normy prawne oraz ich wynikanie z norm moralnych


@KomentatorTramwajowy: wytłumacz mi jak można wierzyć w normy prawne? Normy prawne można uznawać i przestrzegać. Można wiedzieć o ich istnieniu albo nie. Ale wierzyć? Wierzyć można w coś lub kogoś, kogo istnienia nie da się wytłumaczyć w żaden inny znany obecnie i oparty na nauce sposób. Gdy istnienie czegoś da się dowieść to przestaje być kwestia wiary a zaczyna być
via Wykop Mobilny (Android)
  • 52
@KomentatorTramwajowy: podasz bzdurna definicje czegoś co ci nie pasuje a potem udowadniasz, że twoje jest na wierzchu.
Ateizm to brak wiary w boskie istoty ale nie musi oznaczać wiary w cokolwiek innego albo zamiast.
To, że przyjmuje się istnienie systemów etycznych, moralnych to obserwacja ludzkich zachowań, wiedza o ewolucji człowieka, nie potrzeba tu żadnej wiary.
Ateiści wierzą w istinienie Dobra i Zła.

Bzdura. XD

Ateiści wierzą w przynajmniej jedną z wielu możliwych moralności

Bzdura. XD

Ateiści wierzą w normy prawne oraz ich wynikanie z norm moralnych

Bzdura. XD

@KomentatorTramwajowy:
A to pisałem ja, ateista. :D
Nie ma jednego ateizmu. To nie religia. Do ateizmu można dochodzić wieloma drogami i twoja własna ścieżka nie musi pokrywać się z żadną inną.