Wpis z mikrobloga

@WaveCreator:
Dla przykladu sa publikacji na SGGW, ale to wszystko jest mocno po lebkach. Nie masz faktycznej informacji w jaki sposob poszczegolni panelisci wyliczali swoja ocene ekspercka. Myslisz, ze jesli profesor jednej z najbardziej prestizowych uczelni nie jest w stanie dokopac sie do takich informacji, to jakikolwiek doradca finanowy bedzie to wiedzial, chyba zarty sobie robisz.

https://pefim.sggw.pl/article/view/3477/2996
  • Odpowiedz
ludzie potrafią podpisać kredyt na 100 tys zł, wiedząc tylko tyle że rata będzie X a kwota do spłacenia Y i cyk podpisik.


@Antybuka: w #!$%@? pracujesz,
ludzie jak biorą kredyt idą i omawiają umowe punkt po punkcie z babką/gosciem z banku
przedstawiaja umowe w placowce i tlumacza co i jak (sam tak mialem w ing)
malo tego, sa jeszcze doradcy kredytowi i oni tez sa przy podpisywaniu umowy, ikoles jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tranzystor_IGBT: Ma zachodzie tak jest, w Stanach można było dostać kredyt poniżej 3% na 30 lat na przykład. W Polsce jasne, że tak nie ma, o to mi chodzi, że w biedniejszym kraju nie jest to możliwe (nawet w takich Stanach wydaje się to przesadą, za którą też będą musieli zapłacić)
  • Odpowiedz
@lunga ok spoko, wywnioskowałem że chłop miał mieć stała stopę procentową. Czyli klasyczny głupek bez świadomości istnienia wiboru ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: nikt nic nie zmieniał, to mit, bank da ci kopie do domu, ale poz iej podpisuke sie wersje wydrukowaną przez bank, wiec to jest aciema, a umowe mozesz dostac do domu jak najbardziej, w ing mielismy umowe w domu, pozniej babka nam przedstawiala i jeszcze doradca tlumaczyl wszystko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WujekGlapa: jak się ma wypaczony system wartości z odwróconą moralnością i pozbawiony wszelkiej etyki, to pewno można mieć taki pogląd.
Usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
w #!$%@? pracujesz,

ludzie jak biorą kredyt idą i omawiają umowe punkt po punkcie z babką/gosciem z banku


Ehe xD, może 10% klientów tak robi. Najważniejsza jest kwota i ilość rat

ogolnie to jakies bajki opowiadasz a 18letnie wykopki cie plusują, bo mysla ze kredyt to zlo, a qszyscy polacy to idioci, ze biorą cos w kredo


Nie mów o bajkach na prawdę... Ogólnie w kraju jest problem z edukacją ekonomiczną i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Antybuka: Mnie się kiedyś udało w banku przelać pieniądze z nieswojego konta na inne. Nie było jeszcze powszechnych przelewów przez internet i poszedłem zrobić przelew mojej ówczesnej dziewczynie, bo jej brakowało kilkuset złotych do przelania komuś innemu. Okazałem dowód, zleciłem przelew ze swojego na jej (ten sam bank) i od razu, nie zastanawiając się czy tak można, z jej konta na następne. Pani w okienku wykonała bez problemu wszystkie operacje.
  • Odpowiedz
nie, zapłacili, sprawa toczyła się długo, ale facet wygrał sprawę, bank nie może wypłacić pieniędzy na twarz. Z racji tego że wiedział jak działają procedury, zakrył się cały tak żeby śledczy nie poznali go nawet po ruchach, nie wyrabiał dowodu i zrobił przelew taki jak robił regularnie od miesięcy, tak że pracownicy w nie pomyśleli że coś może być nie tak :p a kiedyś modne było robienie przelewów na twarz, bez dowodu
  • Odpowiedz