Wpis z mikrobloga

@little_muffin: Tak, wzór umowy dostajesz i możesz się z nim na spokojnie zapoznać. Przynajmniej ja tak miałem przy kredycie hipotecznym. Jest tego faktycznie naście stron, więc możliwe, że niektórym się nie chce i nie czytają całkowicie lub tylko kartkują. Inna sprawa, ze biorąc taki kredyt (dla większości osób największy w życiu), to wypadałoby się trochę przygotować przed jego zaciągnięciem. To ze raty będą się zmieniały w czasie, a co za tym
@elon_w_zbozu a znam takie historie, mam jeszcze ciekawsza, gdy facet przyszedł do banku na początku lat 00 znany klient, ubrany tak żeby go kamery nie uchwyciły, wypłacił z konta 200 tys zł a na następny dzień przychodzi i mówi że mu pieniądze z konta zniknęły. Pracownicy banku mówią ,, przecież pan wczoraj był u nas" a on mówi że nie, poza tym jak miałby wypłacić pieniądze jak ma nieważny dowód od tygodnia.
@elon_w_zbozu nie, zapłacili, sprawa toczyła się długo, ale facet wygrał sprawę, bank nie może wypłacić pieniędzy na twarz. Z racji tego że wiedział jak działają procedury, zakrył się cały tak żeby śledczy nie poznali go nawet po ruchach, nie wyrabiał dowodu i zrobił przelew taki jak robił regularnie od miesięcy, tak że pracownicy w nie pomyśleli że coś może być nie tak :p a kiedyś modne było robienie przelewów na twarz, bez
@Antybuka: No i tak to powinno wyglądać

zmienne oprocentowanie to jakiś rak, jakoś na zachodzie nie ma problemu żeby stałe oprocentowanie było niższe niż u nas zmienne.

W ogóle jak patrzę na koszty pożyczek i kredytów w de i pl to ogarnia mnie ból dupy, mamu dosłownie 3x droższe kredyty i pożyczki, a później nam #!$%@?ą, że jeździmy starymi samochodami i palimy w starych piecach, no nic dziwnego skoro zarabiamy 4x
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Antybuka: A mozna se te umowy dostac do domu przed podpisaniem?

@little_muffin: ostatnio miałem od pekao sa takie coś, że umowa chyba 3 tygodnie (nie pamiętam dokładnie ale czas absurdalny) musiała leżeć u mnie w domu od otrzymania do podpisania. Także banki już się zabezpieczają przed tym, że na szybko szybko. Ogólnie te umowy jakieś skomplikowane nie są, jest to zrozumiałe.
@LudwikFefnasty: Podpis był, ale z tego co słyszałem lekko się różnił, facet który to zrobił był bardzo dobrze przygotowany :p bank nie odpuścił, walczył o to, ale wszystko wskazywało na błąd banku i bank na swoją obronę miał tylko i wyłącznie zeznania kilku pracowników. Wiesz rutyna robi swoje, przychodzi ci pan Wiesio co tydzień, wiesz już jak jego dzieci się nazywają, żona, jak wyglada jego podpis, data urodzenia. Ja wcale się
@krabczy: A nie przyszło ci nigdy do głowy, że kapitał w bogatszym kraju, gdzie tego kapitału jest więcej, jest tańszy? Przecież jakby u nas wleciały kredyty na stałą stopę z 3-4% oprocentowaniem na cały okres kredytu, to by tu nas kredyciarze w rok zalali pieniądzem i wtedy na serio byśmy się złotówką podcierali