Wpis z mikrobloga

Gdzie sie teraz kupuje uzywane auta?
Chce kupic sobie jakiegos fajnego suva i zalezy mi na tym, zeby nikt mnie w jajo nie zrobil i auto bylo bezawaryjne, ale w necie strasznie slabo to wyglada.
Myslalem juz nawet o tym aaa albo autohero, ale maja slabe opinie w necie.

PS najlepsza opcja to cos w #lodz albo okolice.

Dajcie jakies rady ziomeczki!

#auto #auta #motoryzacja #kupieauto #kiciochpyta #logikaniebieskichpaskow #lodzkie #lodz #komis #autokomis #samochody
  • 35
@allthethings: o ile lubisz coś tam pomajsterkować, to samochód po lekkim dzwonie nie jest złym pomysłem. Mój tato tak robi, bryki z zagranicy lekko stuknięte można dorwać czasem w dobrej cenie. Wszystko zawsze na wierzchu widać co jest do roboty a niemcy czy francuzi e opychają dalej bo u nich koszt naprawy jest 3 razy większy. Kupuje je w Polsce nie że sam ściąga.
no tak troche kolega sie zna, ale mechanikiem nie jest


@allthethings: to możesz z nim konsultować oferty a jak nawet dany samochód cię "zajara" to spróbuj z nim jechać, aby na chłodno ocenił czy auto jest warte kupna czy nie. Lepiej tak niż samemu jechać napalonym, kupujesz a potem to się okazuje gruzem/skarbonką. Możesz też skorzystać z oferty komisów, jednak też wtedy z kolegą jechał co się lepiej zna od ciebie.
o ile lubisz coś tam pomajsterkować, to samochód po lekkim dzwonie nie jest złym pomysłem. Mój tato tak robi, bryki z zagranicy lekko stuknięte można dorwać czasem w dobrej cenie. Wszystko zawsze na wierzchu widać co jest do roboty a niemcy czy francuzi e opychają dalej bo u nich koszt naprawy jest 3 razy większy. Kupuje je w Polsce nie że sam ściąga


@maz00rskie_mleko: nie lubie i nie znam sie
@allthethings: Zdaje sobie sprawę ze nie zawsze jest taka możliwość. Chociazby ze wzgledu na rocznik. Wiem tyle ze przy BMW audi itd jest zawsze spory wybór bo oni nawet samochody po-pracownicze z centrali w Niemczech często ściagają do polski i potem sprzedają jako używane (BMW)
@allthethings: Z taka strategia cos znajdziesz nawet od osoby prywatnej. Ja kupowalem E90 z 6 lat temu i zaplacilem wiecej niz srednia rynkowe i do tej pory zero problemow. Akurat mialem zero obaw bo okazalo sie ze sprzedajacy handluje porsche i jest dobrze znany w okolicy. Wiec jak sprzedajacy tez bogatszy to mysle ze mozna zalozyc ze dbal o auto. Ogloszenie bylo prywatne. Ogolem wydalem moze z 800zl na wieksza naprawe.
@allthethings: Kupowac tzw gorący strzał

Dobre oferty schodzą na pniu. Ja swój kupowałam jako pierwsza chętna, bo wiedziałam że trafiłam okazjez a dzwoniłam 20 minut po wystawieniu ogłoszenia.
@jmuhha: Gorace strzaly to moze kupowac ktos kto zna sie na samochodach przynajmniej w podstawowym stopniu i wie co trzeba sprawdzic i jakie sa bolaczki modeli.

Bardzo czesto nizsza cena z czegos wynika, a na takie strzaly poluja a wiekszosci komisy i wszyscy z branzy moto, wiec tez nie ma ich wiele.
Wiec jesli wszystko bylo ok to po prostu mialas szczescie.