Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nowy rok, więc niedługo będzie wysyp staży / ofert juniorskich. Planuje zmienić pracę w początkowym kwartale tego roku (luty-kwiecień), natomiast jeśli nie uda mi się znaleźć pracy zdalnej (w co będę celował), a wiem, że tak może tak niestety być, będę musiał się przeprowadzić, stąd mam parę pytań do mieszkańców #warszawa i #ldz.

Jeśli będę się przeprowadzał, w grę wchodzi wyłącznie pokój, gdyż obawiam się, że gdybym nawet chciał wynająć mieszkanie, to miałbym mniejsze pole manewru (większe zobowiązania), gdyby jednak coś nie wypaliło... Myślę o Warszawie bo trochę ją znam i chyba tutaj będą chyba największe możliwości odnośnie szukania pracy, ewentualnie Łódź ale tego chyba jednak bym nie chciał, bo nie kojarzy mi się ona zbytnio dobrze. No nie oszukujmy się, jest paskudna. No ale do sedna.

1. Jak wyglądają umowy związane z wynajmowaniem pokoju?
Przeważnie są to umowy na rok? Czy dałoby radę dogadać taką umowę np: na 3 miesiące / pół roku z opcją przedłużenia, czy raczej nie jest to realne?
Nawet jeśli byłaby na rok, to z jaką karą +- musiałbym się wiązać, gdybym taką umowę chciał rozwiązać np: po pół roku? (Po prostu opłacanie kolejnych miesięcy?)
Czy jest to po prostu powiązane z okresem wypowiedzenia a on może być różny? (Słyszałem kiedyś, że są problemy i jak chcesz się wyprowadzić, to musisz znaleźć osobę, która chciałaby się za Twoje miejsce wprowadzić, prawda to? O.o)

2. W jakiej dzielnicy warto byłoby szukać takiego pokoju? (Patrząc pod względem: cena / jakość życia (dostęp do sklepów / komunikacji miejskiej / atrakcji: np: gym / basen)
Wiem, że tutaj i tak największym czynnikiem byłaby odległość do miejsca pracy, natomiast, może ktoś napiszę parę słów o dzielnicach, to może wezmę to pod uwagę, jeśli praca byłaby niedaleko np: jakieś złączenie jednej / drugiej dzielnicy.

3. Jakie miejsca w Wawie polecacie do poszukania nowych znajomków? Przeprowadzka wiązałaby się z tym, że znalazłbym się w miejscu, w którym nie mam nikogo może poza jedną koleżanką ze studiów - ale ona ma swoje życie, więc nie chciałbym się jej wpierdzielać i pewnie próbowałbym kogoś odnaleźć, bo inaczej wpadnę w jakąś #depresja xD

4. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z pokojami w Wawie (chodzi mi tutaj o męską sferę, bo chyba tak są też dobierani ludzie, że jeśli szukałbym pokoju, to wiązałoby się to z męskimi kompanami w mieszkaniu), jak często trafia się na świrniętych ludzi? Bo tego się chyba najbardziej obawiam, że gdybym znalazł jakąś nawet spoko prackę, to wynająłbym jakiś pokój, w którym kompletnie nie pasowaliby mi współlokatorzy, dlatego z tego wzięło się pytanie nr 1. (Więc jak macie jakieś historie, możecie opisywać xd)

5. W jakim okresie ceny wynajmu mieszkań / pokojów są najniższe?
Czy na to nie ma sensu zwracać uwagi i wynajem w styczniu i np: w kwietniu będzie kosztował tyle samo?

6. Mam jeszcze jedno pytanie, związane bardziej z pracką...
Czy chodzenie np: po firmach i dawanie im swojego CV to bardzo desperackie zachowanie? Chodzi mi o to, czy przy ewentualnym szukaniu pracy, dostosowywać się wyłącznie do szukania ofert w na stronach typu: "NoFluffJobs" / "JustJoinIT", czy może warto byłoby próbować chodzić po firmach, z zapytaniem, czy może nie szukają kogoś na takie i takie stanowisko (oczywiście po zrobieniu researchu - sugerując, że w przeszłości widziałem, że takie oferty mieli) i cyk zostawione CV. Czy to raczej bez sensu i w żaden sposób nie zwiększy szansy na rozmowę odnośnie danego stanowiska i mimo wszystko lepiej będzie wysłać zapytanie np: e-mailem.

Analogiczne pytania są też do Łodzi, więc jeśli ktoś jest z Łodzi, miło by było gdyby udzielił odpowiedzi, dotyczących jego miasta.

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

#warszawa #lodz #pytanie #wynajem #praca #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d233e90ed247000a9280c2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 22
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
z doswiadczenia z miejsc w ktorych mieszkalam, Warszawa byla dla mnie najgorszym wyborem, kregi zajebiscie hermetyczne. Jesli mieszkasz w okolicach centrum (jak ja) to zapomnij o jakims lesie, dziko rosnacej naturze. Niby mozna powiedziec, ze centrum ale to sie ciagnie dosyc obszernie. Parki to nie lasy, jednak. Mnie ta betonoza mega przygnebia ehh. Jestem tu od października i nie poznałam literalnie kogokolwiek z kim utrzymywałabym relacje. Siedze jak debil sama
  • Odpowiedz
@karenkristi: @AnonimoweMirkoWyznania: z betonoza centrum warszawy i ogolnym #!$%@? klimatem cyberpunka, szczegolnie jesienia/zima gdy pojawia się mgła smogowa i obiekty takie jak cosmopolitan czy zlota44 znikają w połowie długości, to +1. To jest po prostu najgorsze miejsce chyba w jakim można przebywac dłużej niz pare tygodni. jedyny plus taki, ze wszedzie blisko, ale dla mnie przeniesienie sie ze wsi tam to był troche reality check. poza tym w każdym duzym
  • Odpowiedz
@lukkru: wszędzie blisko niby ta, ale większość większych miast daje Ci już te mozliwosc że najpotrzebniejsze rzeczy są w Twoim zasięgu, a jednak to te lokalne miejscowy robią klimat i podnoszą komfort życia.

Zauważyłam tez, ze dużo ludzi do wawy zjeżdża sie "grupkami" z danej wiochy/miasta.
Wspolaktorow spoko, ale znajomych na grupach po fejsie szukać? Eh, toz to by mi stresu i nerwów nie starczyło
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: na studia, bo bardzo mi zależało, żeby robić w 3d i też mieć specjalizacje z tego, tu to było niemożliwe.

Urodziłam się nad morzem, mieszkałam tu całe życie i też potrzebowałam jakiejś zmiany, zainteresowana folklorem pojechałam na Śląsk i jestem zachwycona tbh.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Zależy, jaką umowę podpiszesz (dasz sobie wcisnąć). Raczej nikt z asertywnością większą niż zero nie zaakceptuje kar umownych ani szukania lokatorów. Roczna umowa z miesięcznym wypowiedzeniem i kaucją to uczciwy poziom dla obu stron.

2. Doradzam <10min pieszo do metra i <5min do tramwaju. Otwórz sobie mapy google w trybie satelity i pooglądaj okolicę i obiekty. Od siebie mogę polecić Bielany+Żoli od północy i Mokotów+Ursynów od południa.

Czas dojazdu
  • Odpowiedz
OP: @karenkristi: Wiesz co, przy takiej zmianie u mnie często jest tak, że muszę się do czegoś przekonać, a do Warszawy od jakiegoś czasu się przekonywałem.
Ostatnimi czasami bywałem w Warszawie i jako miasto naprawdę mi się podoba, myślałem kiedyś, że może mnie przytłoczyć, chociaż zauważyłem, że jest sporo cichych i fajnych miejsc w Wawie - więc git, stąd też ten wybór, w przeciwieństwie do Łodzi, gdzie studiuje, uważam, że
  • Odpowiedz
6. Mam jeszcze jedno pytanie, związane bardziej z pracką...

Czy chodzenie np: po firmach i dawanie im swojego CV to bardzo desperackie zachowanie?


@AnonimoweMirkoWyznania: może nie tyle desperackie, co dzisiaj się już tego nie robi i raczej nie licz że w ten sposób coś znajdziesz. Załóż profil LinkedIn i na pracuj.pl.
Nie jedź do Łodzi bo tam nie znajdziesz dobrej roboty.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z czym Łódź jest taka paskudna? XD Miasto jak każde duże miasto w Polsce. W Warszawie o niebo lepszy zbiorkom, ale więcej żuli na ulicach. W ogóle Warszawa to miasto z większymi możliwościami. Na każdej płaszczyźnie. To jednak stolica. Moim zdaniem źle do tego podchodzisz. Zacznij działać, wysyłać swoją kandydaturę na linkedin/Justjoinit itp., chodzić na rekrutacje i idź tam, gdzie będą Cię chcieli. Bez znaczenia które miasto.
  • Odpowiedz
OP: @rezik: Mógłbyś tutaj napisać w jakiej dokładnie specjalizacji, są te prace?
Niestety nie mam konta na wypoku i nie mam jak napisać, a nie chciałem zakładać ze względu na sporą utratę czasu, przebywając tutaj.

@Gacrux: Konto na LinkedIn mam, jeśli chodzi o pracuj.pl to też pamiętam... Tak tylko nawiązałem do stronek internetowych.
Jeśli miałbym szukać pracy to (NoFluff / JustJoinIt / RocketJobs / Pracuj / Linkedin / Grupki
  • Odpowiedz
Niedługo


@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli tylko mógłbym ci coś doradzić, to nie czekać z tym. W pierwszej kolejności pisz cv a równolegle ogarniaj swoje repozytorium. Nie czekaj z niczym. Nie licz na to, robote znajdziesz w dwa dni - znaczy się, może też tak być, ale przygotuj się, że możliwe że będziesz szukać dłużej.
Ja się właśnie wyprowadziłem z ldz do wwa i to była najlepsza decyzja ever.
Poza tym, jeśli nie masz
  • Odpowiedz
OP: @Gacrux: Niedługo - w zasadzie teraz już to robię, natomiast ze względu na pracę i studia, nie mogę temu poświęcić tyle czasu ile bym chciał, bo tak już bym miał ogarnięte.
Nastawiam się właśnie na luty - kwiecień, że uda mi się pójść na kilka rozmów kwalifikacyjnych. Obecnie pracuje w firmie, w której mam miesięczny okres wypowiedzenia i w zasadzie nie wiem, czy na ten moment lepiej byłoby rzucić
  • Odpowiedz
Tylko pytanie, czy nie utrudni mi to znalezienia stażu / pracy, jeśli powiem, że mam miesięczny okres wypowiedzenia i złoże je dopiero po rozmowie kwalifikacyjnej.


@AnonimoweMirkoWyznania: co? Oczywiście że nie. Skąd ten pomysł?
Po pierwsze, małpa nie puszcza jednej gałęzi dopóki solidnie nie uchwyci kolejnej. Zapamiętaj to do końca życia i się tego trzymaj.

Jeśli będą potrzebowali kogoś na już, to ciebie po prostu nie wezmą, albo tam nie pójdziesz. Rekruter
  • Odpowiedz
OP: Początkowo myślę, żeby zaaplikować w miejsca, gdzie oferują fully remote. Jak się nie uda, to po prostu będę aplikował na stanowiska w Wawie/Łdz, jak będzie jakaś rozmowa to nie będę wspominał o pracy zdalnej - ofc nie będę się na nią nastawiał. Jesli już będę miał pewność, że mnie chcą, to będę się musiał przemóc i przeprowadzić, jeśli oferta pracy mnie zainteresuje. @Gacrux: Bardzo dziękuje Ci za sugestię! =)
  • Odpowiedz
Więc no jeśli bym się przeprowadził, to pewnie tam bym upatrywał szukania znajomości - raczej nie mam problemu z ich znajdywaniem


@AnonimoweMirkoWyznania: xD, no ja też. Ale od kiedy chodze na siłownie - to moje doświadczenie jest takie, że szansa że kogoś poznasz jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości danej jednostki - im wieksza pakernia, tym trudniej.
Powodzenia mordzix, daj znać jak postępy. Będę trzymać kciuki bo to co robisz, to jest
  • Odpowiedz
OP: @Charlie_Baker: Dziękuje za komentarz. Spróbuję zapamiętać! =)
Co prawda Bielan nigdy nie traktowałem poważnie bo myślałem, że to po tej drugiej części Wisły, a teraz się miło zaskoczyłem ;))

Chyba rzeczywiście nie warto, latać po tych firmach, tego jest tak dużo, że powysyłam normalnie i nie będę się ośmieszał. ^^

@M_Osti: No kiedyś jak byłem mały spędzałem w Łodzi ferie i mówię, chcę tutaj kiedyś mieszkać, odkąd zacząłem
  • Odpowiedz