Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przez SSRI (escitalopram, dokładnie lek Pramatis) mam od wielu miesięcy luźne stolce, czasami biegunki, brak bólów brzucha. Podobno Escitalopram jest najłagodniejszy, ma najmniej skutków ubocznych z SSRI, czyli nie mogę zmienić na inny? Biorę tylko 1/4 tabletki, czyli 5 mg. W najbliższym czasie nie mam wizyty u psychiatry, dlatego pytam tu. Może zrezygnuję z brania, bo już ponad rok minął

#ssri #leki #zdrowie #psychiatria #escitalopram

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d2db3a0ed247000a928c33
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: skąd pewność, że to przez esci? jeśli nie masz wizyty, to ją sobie umów, bo sobie szkodzisz. Telewizyta nie kosztuje wiele :) przecież i tak jak będziesz chciał zmienić, to recepta będzie od psychiatry.
Uboki możesz mieć przy esci, a nie mieć przy innym SSRI, mimo że esci SREDNIO daje mało skutków. To nie tak, że każdy będzie ich mial najmniej przy esci.
OP: @factoryoffaith_: Nie jestem pewny na 100%, ale na logikę. Nie mam bólów brzucha, wiele objawów chorób nie pasuje do mnie. Chciałbym zbadać jelita, ale nie mam pieniędzy teraz.
Czemu szkodzę sobie, że nie mam umówionej wizyty do psychiatry? Mi potrzeba teraz pracy, a dopiero potem leczenie psychiki
Ale dobrze wiedzieć, że przy innym SSRI, mogę nie mieć tych objawów

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
@AnonimoweMirkoWyznania: masz spory problem, który może rozwiązać tylko psychiatra, a wizytę odkładasz. Problemy z brzuchem, biegunki itp odbijają się na twojej efektywności w pracy, więc najpierw zadbaj o zdrowie. Tym bardziej, że w ciągu 2h możesz sprawę załatwić, bez zużywania mentalnej energii na pamiętanie o tym i odkładanie.