Wpis z mikrobloga

Mireczki, z góry wybaczcie wszystkie moje amatorskie założenia i błędy, ale nie znam się na temacie zupełnie i dlatego chciałbym zasięgnąć porady bardziej doświadczonych :D Chciałbym kupić tacie na prezent jakiś fajny rower, bo bardzo lubi sobie pojeździć, a że od lat używa jakiegoś kupionego za nieduże pieniądze w Decathlonie i jest aktualnie ku temu okazja, chciałbym sprezentować coś co posłuży mu przez lata ;) Budżet tak do 10 tysięcy, tata wzrost 181cm, waga 105kg, jeździ różne trasy, bo i jakieś przejażdżki ścieżkami po 15 czy 20km, i całodniowe eskapady na kilkadziesiąt kilometrów, gdzie jakiś czas jedzie drogą, jakiś czas ścieżkami, jakiś czas wybojami i błotem, a jakiś czas lasem. No i niestety w temacie konkretów to tyle jestem w stanie powiedzieć, bo na technikaliach się nie znam :(

Jaki rower polecilibyście w takiej sytuacji? Starałem się szukać sam ile mogę, ale jak to bywa z amatorami, nie wiem czy patrzę na odpowiednie rzeczy więc byłbym wdzięczny za poradę :) Na moje oko żółtodzioba to zaciekawiły mnie MTB Rockrider XC 500 s 29" karbonowy z Decathlona za 8499zł i MTB XC 900 29'' KARBON GX EAGLE LUNAR w tej samej cenie, też z Decathlona. Na ten moment obu akurat w rozmiarze L na tatę aktualnie nie ma, ale łudzę się, że może - jeśli doradzilibyście, że to faktycznie najlepsze opcje - to uda się je jeszcze dorwać przed jego urodzinami :)

Czy wybralibyście któryś z tych, czy coś całkiem innego? Z góry wielkie dzięki za pomoc!
#rower #mtb #rowery
  • 16
@DziubDziub74: Jak ojciec ma wprawę w szosowe klamki to przełaja ewentualnie treckking ale żadne fule, na co to komu. Gravel to też pomysł ale moim zdaniem szukaj krótkiego roweru lepiej go gdzieś trzymać. Duży przełaj to jakieś 200cm na osiach, duży gravel z 207cm a mtb to mebel. Sprzedałem mój mtb i na jego miejscu trzymam w garażu dwie szosy.

@PrzekliniakCQ: Rower w aluminium na oponach 25-35mm trzepie po łapach
@DziubDziub74: co odpowiedź to coraz bardziej z dupy, fajnie, co nie? Ale to twoja wina. Weź zrób risercz gdzie tata jeździ, jak bardzo terenowe są to trasy - może to ubite leśne ścieżki i szutrówki? Wtedy nawet ten hardtail to przesada. Chociażby rejon geograficzny podaj, to sami ogarniemy. No i dowiedz się co mu nie odpowiada w obecnym rowerze, a co by zmienił, itp.

Wiek też by się przydał, bo wraz
Rower w aluminium na oponach 25-35mm trzepie po łapach


@4x80: nigdzie nie pisał o szerokości opon, ale za to podał dwa modele, fula i sztywniaka do XC, więc maja amortyzatory, za to wątpię żeby miał się ścigać, więc jak napisałem wcześniej, to będzie źle wydana kasa, a przynajmniej tak myślę.
ale w pewnym wieku (i przy słusznej wadze) po prostu trzeba zacząć szanować stawy.


@ujdzie: No nie, mam swoje lata i na karbonowej szosie mam 25mm ostatnio doebałem z tyłu 9 barów bo lepiej się wjeżdża na górki i dupa nie siada. 186cm 114kg więc mijasz się z prawdą a kilometrów do samego sklepu ''po bułki'' co sobie liczyłem to z 4k. Cztery tysiące km.

@PrzekliniakCQ: Tak ale typ roweru
podany typ to rower do XC :)


@ujdzie: OP-a zaciekawiły dwa podane modele, które przy okazji są modelami XC, co może nam tylko zasugerować, że jego ojciec jeździ na czymś podobnym skoro akurat te wpadły mu w oko.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

@skydancer: a miałbyś jakieś przykładowe takie jak mówisz fajne w tej półce cenowej? Nie pytam z lenistwa tylko niewiedzy, bo jak sam szukałem to widać co znalazłem... :D

@PrzekliniakCQ: kumam - a miałbyś jakieś przykładowe tego typu o którym mówisz? Bo nawet nie wiem jak szukać takich "z lepszym osprzętem" :)

@beksajt: podobnie jak koledzy wyżej, miałbyś jakieś konkretne modele do polecenia w tym budżecie?
bo nie wiedzę podanego przez @DziubDziub74 typu roweru.

całodniowe eskapady na kilkadziesiąt kilometrów, gdzie jakiś czas jedzie drogą, jakiś czas ścieżkami, jakiś czas wybojami i błotem, a jakiś czas lasem.


@PrzekliniakCQ: No chyba podał, poluzuj gumkę w gaciach.
a co byś polecił o takiej charakterystyce o której wspominasz?


@DziubDziub74: Rower treckkingowy czy bardziej fitness na oponkach 35mm (fitness to szosa z prostą kierą) jak tata lubi prostą kierownicę. Jak rower typu szosa no to gravel, ja osobiście polecam przełaja ale gravel ma bardziej wygodną pozycję dla kręgosłupa.

Ja mam taki rower co by przypasił twojemu tacie ale to chyba trzeba samemu zbudować bo nie wiem czy takie są w
4x80 - > a co byś polecił o takiej charakterystyce o której wspominasz?

@DziubDziu...

źródło: comment_1641239265p5aks2aUmLEeHhR8yTT6lX.jpg

Pobierz
@DziubDziub74 jeśli Tata juz troche smigal i lubi rowery, to nie kupuj mu sprzetu z Decathlonu first of all. Wydaje się też, że hardtail mu wystarczy, albo i nawet gravel jakiś.