Wpis z mikrobloga

#szwajcaria
Hejka Mirasy ile realnie wydam na jedzenie w Szwajcarii? Planuję jechać na 6 dni na stok. Może jeden wypad do knajpy.
Mogę coś tam popakować do torby i mamy aneks kuchenny, więc mogę into gotowanie
  • 11
@Kieres: jesli jedziesz z PLN to szykuj sie na wysokie koszta. Nie jestem tu dlugo, dopiero dwa dni, ale zarcie do gotowania na dwa dni wyszlo mi ok. 30 CHF z groszami. A nie jem jakichs super drogich produktow, duzo warzyw i mieso jako dodatek a nie podstawa. A no i jestem w Zurychu, moze to tez istotne
Jeśli zrezygnujesz z mięsa w ogóle na czas wyjazdu, koszty spadną znacznie. Samodzielnie gotowane danie typu makaron + sos + warzywa może cię kosztować tylko 2 Fr - same surowce kupowane np. w Dennerze. Wiem, bo na początku jadłem tego typu kolacje.
@Kieres: Szwajcaria jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100 CHF miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100 CHF. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Rivellę wydałem koło 200 CHF (2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Rivellę).

A więc
gjoef - @Kieres: Szwajcaria jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić z...

źródło: comment_1641328812exawykzJVZU7wUs6dh61Sr.jpg

Pobierz
W knajpie gdzieś przy stoku trzeba założyć około 30CHF za podstawowy lunch. Przygotuj sobie 1kg jakiegoś rodzaju mięsa (tyle maksymalnie można przewieźć), które wytrzyma Ci tydzień. Resztę produktów możesz liczyć w cenie 1.5-2x tego co w Polsce.
@Kieres: 25-30CHF za posiłek na stoku. Sniadanie ugotujesz sobie sam. Jak kanapki, to polecam kupic ser w Szwajcarii - owszem, bedzie drogi, ale jezeli kupisz lokalny, to gwarantuje ze nie zawiedziesz sie na smaku. Wybor wiekszy niz w delikatesach w Polsce.
Mieso jak wyzej pisali drogie, wiec by zbic koszty - unikaj.