Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1618
Oto chyba najdroższa woda na świecie.

Emergency drinking water czyli woda dla rozbitków.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Właśnie 3 oficer wymienia przeterminowaną w łodziach ratunkowych a ja przyszedłem zobaczyć jak idzie progres prac żeby być pewnym czy nic mu się nie pomyliło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koszt jednej to około 17 zł (0,5 litra). Do jednej łodzi wchodzi 180 takich sztuk. W komentarzu też jedzenie jakie jedzą rozbitkowie.

Pozdrowienia z okolic Australii!!!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki #praca #pracbaza
Caracas - Oto chyba najdroższa woda na świecie.

Emergency drinking water czyli woda ...

źródło: comment_16415406033awk2JkM7acaDwVr4Hcc2U.jpg

Pobierz
  • 231
  • Odpowiedz
@Caracas To jakbyście wzniecili bunt zostałbyś kapitanem ( ͡º ͜ʖ͡º) No chyba że by się nie udał to wtedy przeciągnie pod kilem albo bezludna wyspa i pistolet z jedną kulą ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Caracas: woda się przeterminowała ?? To już absurd zeby robić termin spożycia wody. Nie leją jakąś wodę mineralizowaną, której skład zapobiegnie przeterminowaniu
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Zgadza się. Czasami człowiek wybiera się do lasu czy w góry na dłużej i nie ma zmiłuj.
A teraz dodatkowo jak są takie problemy energetyczne to jak mnie ktoś wcześniej nie zastrzeli ( ͡° ͜ʖ ͡°) to przeżyje bez prądu bo mam praktycznie co trzeba do przetrwania. Nawet będąc zmuszoną uciekać.
Są różne tabletki uzdatniające ale słona woda nie nadaje się do picia.

https://www.filtry-do-wody.info/tabletki-do-uzdatniania-wody-co-to-takiego/
  • Odpowiedz
@mck14: Tu też zwykła uszczelka do drzwi pilotowych kosztowała raz 900 euro bo tylko 1 producent ją robi i ma certyfikat zwykła uszczelka


@Caracas: no dokładnie, bez certyfikatu jest warta 10 euro xD
  • Odpowiedz
@Paula_pi: wszystko na statku musi mieć odpowiedni certyfikat.

Mapy elektroniczne to zwykły komputer na Linux a kosztuje tyle co mieszkanie ;)

@Paula_pi trochę cię poniosło kolego. Ecdis transas kosztuje 4 tys euro sztuka. Wiem bo akurat widziałem PO na nowy sprzęt
  • Odpowiedz
@bolekone: Tutaj chyba chodzi bardziej o termin samego opakowania tej wody. Po prostu po takim czasie moze sie juz rozszczelnić i rozne zanieczyszczenia, teoretycznie moga przedostawac sie do wody lacznie z powietrzem. Opakowanie pewnie wytrzyma 2 razy tyle, ale woda potem zakwitnie ;)
  • Odpowiedz
@Caracas: nie myslales zeby przeniesc sie na wycieczkowce?
bo widze, ze kapitan 11k usd u ciebie ma, a ty chyba na pudelkach plywasz?
a jakies 2-3 lata temu (na pewno przed covidem), widzialem ze stary na wycieczkowcu ma 1000$ per day, wiec pewnie chief albo inny staff captain kolo 500$ za dniowke sie kreca

4 oficer u was to jako kadet?
  • Odpowiedz