Wpis z mikrobloga

Rozważał ktoś z Was kupno #nieruchomosci w #hiszpania ?

Fajne apartamenty w odległości do 300 metrów od plaży w mocno turystycznych regionach można znaleźć już za około 85 tysięcy euro. Do tego 10 tysięcy euro w odświeżenie i zrobienie Ikea style i cyk na Airbnb i inne bookingi.
Co myślicie? Dobry pomysł na #inwestycje ?
  • 21
Do tego myślałem żeby część oferty skierować do naszych polaków rodaków, dla których bariera językowa jest nie do przejścia. Kupić 2-3 jakieś nowe samochody klasy C na wynajem i transfery z lotniska, do tego jakieś rowerki i tak jakoś to kulać.
@Warcomx: zastanawiałem się nad przeprowadzką i zakupem czegoś w Andaluzji
nawet pomieszkałem przez 2 miesiące w grudniu/styczniu 2020, żeby przetestować kilka lokalizacji - spokojnie, ale przyjemnie
na razie przez covid zawiesiłem temat

przede mną do sprawdzenia/rozważenia:
- jak z kredytem ze stałą stopą procentową (jakie warunki trzeba spełnić)
- im bliżej plaży tym wyższy podatek
- czy mieszkanie może być przez dłuższy czas puste
- ewentualne ograniczenia najmu krótkoterminowego
- prawo
@jbielasz: Jeżeli chodzi o sprawy kredytowe to nie pomogę bo w moim wypadku zakup za gotówkę, ale znam Panią, która prowadzi biuro nieruchomości w okolicach Alicante także mogę Ci podesłać namiar na PW. Na pewno pomoże.
- Jeżeli chodzi o upalne lato to mieszkanie musi być wyposażone w klimatyzacje, a życie w pobliżu morza nie będzie aż tak uciążliwe jak w okolicach powiedzmy Sevilli.
- Jeżeli chodzi o to czy mieszkanie
@Warcomx: Z okupas wystarczy, że w ciągu 24h zgłosisz incydent na policję i nie ma problemu, delikwenta wynoszą. Wystarczy mieć alarm który policję powiadomi.

Na Kanarach tego typu biznes jest powszechny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warcomx: między Malagą a Marbellą spoko turystycznie tylko plaże wąskie i brzydkie albo leżak do wynajęcia, jak na Saharze masz burzę piaskową to w Marbelli masz piasek w powietrzu
Fajne apartamenty w odległości do 300 metrów od plaży w mocno turystycznych regionach można znaleźć już za około 85 tysięcy euro. Do tego 10 tysięcy euro w odświeżenie i zrobienie Ikea style i cyk na Airbnb i inne bookingi.

Co myślicie? Dobry pomysł na #inwestycje ?


@Warcomx: zależy, gdzie bo prawdopodobnie nie uzyskasz licencji turystycznej, a jak zlecisz wynajem agencji to praktycznie zje twój dochód. Musiałbyś sobie to policzyć ile wyniosą
@Warcomx: mieszkałem w Alicante, Esteponie, Mijas, Roquetas del mar. Najbardziej podobały mi się Requetas i Estepona.

Odnośnie najmu krótkoterminowego, nie badałem ostatnio tematu. Wiem tylko, że Hiszpania walczy w wielu miejscach z Airbnb i ogólnie polityka się zacieśnia.

Odnośnie pustych nieruchomości, to obiło mi się o uszy, że chcą wprowadzać jakieś ograniczenia. Nie robiłem mocnego riserczu jeszcze.

Szybki googiel:
https://www.actiononemptyhomes.org/blog/spain-leads-the-way-yet-again-on-empty-homes-policy
@magnuss: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, do grupy FB właśnie dołączyłem. Jak będę w czerwcu w Maladze by wybierać apartamenty to na pewno się odezwę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Jeszcze raz dzięki! :)