Wpis z mikrobloga

Cześć #programista15k #pracbaza #pracait

Pracuję w software house, który planuje mnie wypożyczyć do zagranicznej firmy. Właśnie miałem rozmowę z zagranicznym klientem, który kilka minut po niej od razu powiedział, że jest zadowolony i mnie bierze. Nosiłem się też z zamiarem zapytania od podwyżkę. Zastanawiam się kiedy na to może być dobry moment, tak żeby wyszło kulturalnie: teraz, kiedy już wiem, że mnie biorą, ale umowa jeszcze nie jest podpisana przez mój software house czy za kilka dni jak już oficjalnie wszystko będzie klepnięte?

Dodatkowo: załóżmy, że klient będzie płacić 100 dolarów za godzinę mojej pracy. Proporcjonalnie dostaję na chwilę obecną 30 dolarów. Jak myślicie, ile mógłbym próbować negocjować?
  • 5
Jeżeli do teraz pracowałeś razem z innymi osobami z twojego SH, a teraz będziesz osobnym bytem który będzie pracował dla klienta, to oczywiście że idziesz po podwyżkę. Samo to że ryzykujesz tak naprawdę tym czy tam ci się będzie podobało, jak będą wyglądały twoje obowiązki. Może chcą cię do brudnej roboty, a może będziesz miał tam za zadanie wszystko ogarnąć żeby miało ręce i nogi.