Wpis z mikrobloga

@Koleandra:

nie sczepić niewychodzących

Mój weterynarz się nie zgadza. Mowi że koty lubią się ocierać o buty (i faktycznie to obserwowałem), wiec mogą się zarazić niektórymi chorobami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koleandra: ja właśnie w nerwach czekam na wyniki morfologii mojej kociej przyjaciółki ( ͡° ʖ̯ ͡°) boję się, że może mieć cukrzycę lub cię nerki bo ostatnio więcej pije...
  • Odpowiedz
@deryt: Mój za to mówi, że to nie jest konieczne. Trzeba też słuchać własnego rozsądku.

@piteross: Niestety :<

@thevion: Trzymam kciuki () takie wyniki to też nie jest oznaka końca, odpowiednią dietą i wspomaganiem farmakologicznym można zdziałać dużo
  • Odpowiedz
Od siebie dodam jeszcze do pakietu corocznych badań wskaźnik SDMA - wykrywa niewydolność nerek zanim będzie na to wskazywać podwyższony poziom mocznika/kreatyniny. Po jednym nerkowcu sprawdzamy co roku. Przy jakichkolwiek niepokojących objawach ruchowych dodałabym jeszcze RTG. Echo robimy zdecydowanie co roku plus przed każdym zabiegiem pod narkozą, zdziwiona jestem ze w zestawieniu jest dopiero od 10 roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Koleandra: na szczęście nic poważnego jej nie jest. Ma lekką nadczynność tarczycy, ale nie tyle dużą żeby ją zbijać farmakologicznie. No i muszę pilnie odchudzić grubaska...
  • Odpowiedz
Też zaskoczyło mnie echo serca w tak późnym wieku, już kilkukrotnie spotkałem się z informacją żeby badać serducho raz do roku. U jednego z moich kotów po takim badaniu wyszło, że ma chore serce i w tym przypadku najlepiej powtarzać co pół roku w celu kontroli.

@Koleandra: Poza tym super robota, sam zawsze miałem problem co powiedzieć weterynarzowi na takim regularnym "przeglądzie" kotów :D
  • Odpowiedz
@thevion: Możesz posłużyć się obliczeniem zapotrzebowania kalorycznego kota z tej strony (podsyłam też screen):
http://kotuszkowo.pl/ile-powinien-dziennie-jesc-kot-i-dlaczego/
Po zjechaniu do prawidłowej wagi można obliczyć znów :)

Co do samej diety to na pewno tylko dobre mokre puszki, zero suchego i zostawiania jedzenia 24/7, to są główne przyczyny otyłości. No i ruszyć kitku w pogoń za wędką i inne zabawy :)
Koleandra - @thevion: Możesz posłużyć się obliczeniem zapotrzebowania kalorycznego ko...

źródło: comment_1642064599gwuln09Ot0mZjxvhyfeNal.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Imajezior14: Echo serca u młodszych kotów na pewno powinno robić się przed wszelkimi zabiegami z narkozą (łącznie z badaniem krwi). Mogłam to kurka dopisać w grafice ehhh. Te badania to zalecenia, które mi polecono, jeśli ktoś chce swojego kota badać częściej/wcześniej to nie widzę w tym problemu () Za to jest pełno kotów, które w ciągu życia badane były np. tylko raz...
  • Odpowiedz
@Koleandra: ?
Szczepienie przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe a nawet nakazane w niektórych częściach kraju. Dla niewychodzacyh kotów tak samo.
Nie jest "dodatkowe". Jest obowiązkowe i płatne.
Jest obowiązkowe pod groźba kary 500zł.
Ten wpis wprowadza w błąd.
  • Odpowiedz