Wpis z mikrobloga

  • 156
Kochani, pijcie ze mną kompot. Jeszcze dziś wprowadzam się do nowo zakupionego mieszkania. (ʘʘ)
Cieszę się tymbardziej bo udało mi się zdążyć przed podwyżkami stóp procentowych i załapałem się tani kredyt, że stałą rata i STAŁYM, podkreślam STALYM oprocentowaniem. Mimo że nie zarabiam wiele to bank poszedł mi na reke i rozłożyl wniosek na 30 lat. Będę płacił zaledwie 1500 zł msc, co stanowi 1/3 moich dochodów. Jestem kawalerem, nie mam dzieci i dużych wydatków, także nie muszę się bać o to czy starczy mi na splate.
Czy boje się inflacji? Nie bardzo. Wszyscy tylko widzą podwyżki, ale jakoś nikt nie mówi o tym, że także więcej zarabiamy. Dla mnie ta proporcja się nie zwiększa. Po prostu wszystko jest inaczej przeskalowane. Pozatym, wzrost wartości kredytu to także wzrost wartości mieszkania, bo chyba nie jesteście tak naiwni by wierzyć że ktoś kto zadłużył się na całe życie i posiada jedno z podstawowych dóbr niezbędnych do życia, sprzeda wam mieszkanie za połowę wartości kredytu? Po chwilowym przestoju rynek sam ponownie zweryfikuje ceny, a ludzie czy tego chcą czy nie będą musieli to zaakceptować, w końcu gdzieś trzeba mieszkać.
Dla wszystkich niezdecydowanych, radzę się pospieszyć, jeśli nie kupicie mieszkania jeszcze w tym roku, to w 2023 roku zapłacicie za nie podwojnie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #budownictwo #remontujzwykopem #chwalesie #wygryw #warszawa
daeun - Kochani, pijcie ze mną kompot. Jeszcze dziś wprowadzam się do nowo zakupioneg...

źródło: comment_1641888403icNZhhIaZlJUOLQ1odPx6i.jpg

Pobierz
  • 83
#!$%@?ąc od zarzutki/pasty - ja #!$%@?ę jaka ferma drobiu. Dzieci urodzone w czymś takim pewnie dostają trójkę na czoło. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@smk666: Tak, zdecydowanie lepsze są rozplanowane blokowiska z PRL. Dużo przestrzeni dookoła itp Może nie ma 2 pięter na budynek, za to jest 11-12 pięter z wielkiej betonowej płyty i płytkami PCV pod parkietem przyklejonym subitem. Mmmm, takie zdrowe lata 9te. 10tki na czole
@daeun: W jakim zagranicznym banku kredyt? Bo w #!$%@? nie ma kredytów ze stałym oprocentowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie no, normalnie w PKO brałem, ciocia pracuje w banku także udało się dobrać najbardziej korzystny wariant i uniknąć wysokiej marży.

@malanga
@belie
Dziękuję kochani, dla mnie to mieszkanko to nie tylko zwienczenie marzeń, ale i kolejny etap w moim życiu. W końcu będę mógł wyprowadzić się od