Wpis z mikrobloga

Dziś dotarły kola, pierwsze przymiarki za mną. miały ważyć 1410g ważą 1391g chyba napiszę by oddali mi brakujące 19g za które zapłaciłem :D

Jak by ktos sie zastanawiał nad dętkami tubolito (35g szt) To pierwsze wrazenie bardzo dobre, drugie kijowe. Wentyl jakis dziwny, duze problemy by napompować powietrze nie chce wchodzić do środka i trzeba kombinować z kątem głowicy, 3 pompki z każdą to samo.

Koła pierwsze wrażenia pozytywne. Ciekawe jak to ostatecznie wyjdzie z wagą roweru i wyglądem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower #szosa
Hipodups - Dziś dotarły kola, pierwsze przymiarki za mną. miały ważyć 1410g ważą 1391...

źródło: comment_1641919651Z5lWsAaVvSKIkI7IAA9aqa.jpg

Pobierz
  • 33
@Stormweaver: dętki nowe. Ruszałem zaworkiem i się nie przycina lekko wchodzi. Dociskałem, ruszalem, luzowałem palcem, oby dwie to samo. Nigdy na zadnych dętkach tak nie miałem. Napompowanie do 6.5 bara zajęło 5 minut sztuka :/
@the_red: wiem. @piteerowsky: owijka najgorsza jaką mialem ever. Wygląda ciekawie, ale jest sztywna w pytę, w ogole nie rozciągliwa i cięzko ją jakkolwiek dopasować by tak nie odstawała. do tego śliska w chwycie.

Supacaz prizmatic. Nie polecam, świeżo założona a juz mam w drodze coś innego ¯\_(ツ)_/¯ 150zl wywalone w śmietnik :/
@Hipodups: Jak przerabialem wyszlo mi troche lzej, marginalnie bo jakies 10-15 g na kolo, ale zawsze. Fakt ze opona jest grubsza pod bieznikiem, ale wchodzi troszeczke lzej, plus detka nie trze o opone od srodka wiec opory toczenia sa odrobinke mniejsze. Ogolnie odkad zmnienilem nie mialem zadnej gumy, wiec jak dla mnie doswiadczenie jest pozytywne.
@r3pr3z3nt: pewnie sie skonczy na tym, na razie lekki zestaw mam na dętkach. opona 200g dętka 35g. Tublesowe najlżejsze widzialem okolo 240g + mleko okolo 40g + wentyl 5g. Roznica drobna, okolo 50g na koło, w zasadzie nie duża, ale przy aktualnej wadze roweru to juz zawsze coś :)
@Hipodups: Mam GP5000 tubelessy i waza 302g w szerokosci 25 na kolach 700, wiec nawet wiecej niz zakladasz, ale bierz pod uwage ze najciensze oponki z najciensza detka nie beda tak “bezproblemowe” w trasie jak gruby tubeless. Mnie mimo wszystko wyszlo lzej, ale ja nigdy nie kupowalem najcienszych detek, wiec porownanie bylo u mnie troche rozne. Tak czy siak, i tak w koncu przeskoczysz na TL… :)
@r3pr3z3nt: a te vittorie 198g i 200g w rozmiarze 25. To duza różnica do tych conti. Dętki do tej pory mialem z tych "lżejszych" 70g szt. Vittorie tubeless ready widzialem z wagą 250g i to w sumie bym pomyslał prędzej :) Na chwilę obecną nie mam już z czego za bardzo schodzic z waga, chyba ze na upgrade do duraace :D
@beastofmisery: co sie wydarzylo? sztywna w pytę i zamiast sie ładnie na ulożyć tak się zgina łamiąc. naciągnąć tego nie idzie w ogole. W życiu zalożylem okolo 15 owijek, zadna nie była tak tragiczna. O ile w prawej sie staralem jeszcze, to w lewej wiedzialem juz ze gówno i mialem wyrąbane i nawijalem na sztukę :D
@swinkapl: w drodze mam lizardskina :)