Wpis z mikrobloga

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za udział w głosowaniu. Temat SZE jest intrygujący. Wiele rzeczy już teraz wskazuje, że być może zmierzamy właśnie w tym kierunku.
jeżeli zyskałbyś dzięki temu prawo osiedlenia się w dowolnej części UE


@ogorek: przecież już tak jest. No nie dostaje się za darmochę mieszkania w każdej części UE, ale w niektórych zapomnianych przez Boga południowych częściach Włoch już tak. No, ale wiesz jak to jest, Jak muszą za darmo rozdawać aby ktokolwiek chciał tam mieszkać no to musi być jakiś haczyk.
Czy poparłbyś projekt "Stanów Zjednoczonych Europy"


@ogorek: Tak, niezależnie od tego co by dawali. Chociaż jeśli mowa tutaj o faktycznie kalce USA na realia europejskie, to nie, bo to idiotyczny pomysł. Tutaj trzeba stworzyć twój innowacyjny w skali świata, bo UE ma inne problemy niż miało USA w swoich dziecięcych latach.

zyskałbyś dzięki temu prawo osiedlenia się w dowolnej części UE


@ogorek: takie prawo już mi przysługuje, nie jest mi
@ogorek: co za głupie pytanie. Poparłym Stany Zjednoczone Europy, gdyby Europa skupiała się na interesie wszystkich krajów UE, uwzglęgniając ich różnice, a nie dbała wyłącznie o własne interesy. Dopóki podejście Niemiec i Francji nie zmieni się - nie ma co nawet rozpoczynać dyskusji o UE.

Polska i Litwa przejęła transport kołowy w UE, więc Francja i Niemcy postarały się o wprowadzenie ustaw, żeby utrudnić tym krajom pracę każąć płacić różne stawki
@ogorek: te pustostany powiedzmy we włoszech sa wynikiem emigracji ludzi za pieniądzem w inne rejony kraju czy za granicę. Wsie, miasteczka które umierają. Ankietowani jak zwykle nie podumali, gdzie będą pracować, żeby wyremontować #!$%@?łek i mieć co do gara włożyć czyli rozwiązac problem poprzednich mieszkańców xD
Czy poparłbyś projekt "Stanów Zjednoczonych Europy" jeżeli zyskałbyś dzięki temu prawo osiedlenia się w dowolnej części UE i otrzymania do remontu pustostanu / mieszkania należącego do gminy np. włoskiej, francuskiej / mieszkania przejętego przez bank ?


@ogorek: ogólnie bez otrzymania do remontu czegokolwiek udzielam odpowiedzi, bo otrzymanie pustostanu to nic innego jak korupcja za "tak".
Jeszcze 5 lat temu, mówiłam zdecydowanie "nie". Teraz mam wątpliwości czy nie jest to dobre, jak
serio, łudzisz się że Polska będzie drugą Szwajcarią z taką lokalizacją i z takim społeczeństwem? xD


@Erus: dlatego napisałem że gdybyśmy mieli rozgarnięty rząd. Niestety póki co nie ma nawet na kogo głosować
@thunder08: i niby kto ich wybierze? Ludzie którzy tęsknią za PRL-em?
Poza tym wyjaśnij mi, w jaki sposób stalibyśmy się potęga po utracie głównego rynku zbytu? Co mamy do zaoferowania jako kraj poza tanią siłą roboczą i dlaczego mielibyśmy nie zostać państwem marionetkowym?
Nie jesteśmy Szwajcarią otoczoną przez góry w której trzyma się pieniądze, ani Norwegią leżącą poza centrum Europy, bogatą w zasoby naturalne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evies1980: nie chodzi mi konkretnie o USE, ale bardziej o otrzymanie tych mieszkań za jakiś głos. To dla mnie nie wiele się różni od głosowania na PiS, bo synek kto tyle dał.
Polska i Litwa przejęła transport kołowy w UE, więc Francja i Niemcy postarały się o wprowadzenie ustaw, żeby utrudnić tym krajom pracę każąć płacić różne stawki kierowcom (bo dba o własny rynek). Skoro chcemy być jednością, to nie możemy walczyć między sobą na gruncie ekonomicznym, tylko uznać różnice i przestać wchodzić jeden drugiemu w drogę.


@mariecziek: przecież federalizacja właśnie mogłaby wyeliminować takie rzeczy, a nie je pogłębić. W USA stany bogate
@pawel_187: No a my mamy parlament europejski, gdzie każdy kraj ma różną ilość posłów - dlaczego tak jest? jesteśmy w końcu równi w UE czy mamy unię dwóch prędkości?
Najpierw zrównajmy prawa wszystkich krajów, a wtedy będziemy mogli mówić o jakimś zjednoczeniu.
@Jarasznikos: w sensie masz 10 wolnych mieszkan a 1000 chetnych? przeciez to by byla jedna wielka wojna, a jakby to mialo byc przydzielane przez miasto to niczym by sie nie roznilo od obecnych rozwiazan
Bardzo mnie bawi wizja, że naród ze wschodniej Europy po wyjściu z UE mógłby iść w kierunku Szwajcarii lub Norwegii, a nie Albanii czy Białorusi


@K44WY3P51WCWC: To jest w szczególności zabawne, że Szwajcaria i Norwegia mają wszystkie wady bycia w UE, bo tak czy siak wdrażają ich rozwiązania prawne przy braku korzyści mienia jakiekolwiek wpływu na proces decyzyjny.
@ogorek: są takie projekty we Włoszech. Można kupić dom, teoretycznie za 1€, ale faktycznie ceny osiągają 1-10 k bo to licytacja, chociaż wiele z nich nie przebija ceny nawet 1000 euro. Haczyk jest taki że trzeba go wyremontować i pomieszkać w nim bodajże 5 lat.
Wiem że takie coś działa na sto procent we Włoszech i Japonii, z tym że w Japonii nie wiem czy obywatel UE może sobie go kupić.
wspólna armia, wspólna polityka zagraniczna (jeden minister spraw zagraniczych), wspolna konstytucja, a wewnętrznie to pewnie każdy kraj/stan miałby sporą swobodę wewnętrzna jak to ma np miejsce w USA


@pawel_187: ktoś się wypowiadał, że już teraz i tak mamy większą integrację w EU niż USA pomiędzy stanami. a te 3 rzeczy o których piszesz - to tylko polityka zagraniczna, jest problematyczna. Bo wspólne siły już mamy, ale nie jako armia a jakieś
@spidero: Trochę jak system przyznawania lokalów socjalnych, czyli istotnie, podobnie jak teraz, ale w większej skali. Jednym słowem, ten pomysł to koncept zapełnienia miejsc które się wyludniają. Niegłupie przy powszechnym dostępie do internetu i coraz popularniejszej pracy zdalnej. Myśle że chodzi o to że są małe mieściny, które się wyludniają i to miałoby ściągnąć tam nowych mieszkańców.
@Qiudo: Tak, jest coś takiego. Koszt remontu takiego domu za 1 euro to co najmniej 25 tyś. euro. Więc nie są to duże koszty patrząc na to, co dostaje się na koniec w zamian (często to domy ładnie położone). Problemem większym jest brak na miejscu fachowców. Jeżeli potrafisz sam wyremontować sobie taki dom lub po prostu załatwić ekipę w regionie, to nie jest to zły pomysł. U nas będzie niedługo podobnie.
Czy poparłbyś projekt "Stanów Zjednoczonych Europy"


@ogorek: To zależy.

jeżeli zyskałbyś dzięki temu prawo osiedlenia się w dowolnej części UE


@ogorek: Mam, albo bez problemu mogę sobie załatwić takie prawo.

otrzymania do remontu pustostanu / mieszkania należącego do gminy np. włoskiej, francuskiej / mieszkania przejętego przez bank


@ogorek: Zamiast coś dostawać, wolałbym żeby mi mniej zabierano - więcej bym na tym zyskał. Potrafię zarobić na siebie i swoich bliskich,