Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić obiad, bardziej uroczysty, ale taki, żeby nie wymagał dużych zdolności manualnych (żadnego klejenia, wałkowania, lepienia) i koniecznie wege.
Jakieś ulubione przepisy macie może? Sztosy, ktore smakują też zatwardziałym mięsożercom?

#gotujzwykopem #wegetarianizm
  • 21
  • Odpowiedz
@r__k: Faszerowana papryka? Aczkolwiek ja znam tylko przepisy z mięsem.

Ciężko coś uroczystego wymyśleć wege, mi uroczyste to się kojarzy z wielką pieczenią na stole ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@matra: wege git, nie musi być wegan
@Limonene: jeszcze nie, ale stamtąd już zrobiłam chyba 70% przepisów i szukam czegoś nowego xD
@paramyksowiroza: ratatouille do premyślenia, a z curry mój brat prowadzi warsztaty kulinarne, więc nie zaryzykuję podawania mu tego xD
  • Odpowiedz
@r__k: camembert grillowany + sałatka jakaś lekka albo pieczone warzywa czy tam frytki z warzyw z dipem koperkowym
makaron ze szpinakiem i śmietanowym sosem z białego wina + camembert w kawałkach do tego sosu
może ta polędwica wellington? :D
pieczone warzywa wymieszane z pesto jako sałatka
makaron w sosie z pieczonej papryki (do niej masło z nerkowców i/lub camembert dla kaloryki i smaku)
trochę bardziej skomplikowane - burgery warzywne albo falafele
  • Odpowiedz
@r__k: a może sałatka z halloumi i granatem? nie ma dużo pracy a zawsze wszystkim smakuje :) Albo makaron penne z brokułem w sosie śmietanowo-cheddarowym (PoliczonaSzama na YT ma fajny przepis na ten makaron).
  • Odpowiedz