Wpis z mikrobloga

Niemcy często tak #!$%@?ą o ekologii i tym że świat jest naszym "wspólnym dobrem", a patrzcie ile gazetek CO PIĄTEK znajduje w skrzynce. Ile to drzew trzeba #!$%@?ć żeby wydrukować reklamę gaci w promocji #!$%@?...

Szczerze przyznam że nie pamiętam kiedy w Polsce miałem skrzynkę na listy zapchaną takimi śmieciami. W Niemczech za to co tydzień mam od #!$%@? makulatury.

#zalesie #ekologia #niemcy
WulgarnyGracz - Niemcy często tak #!$%@?ą o ekologii i tym że świat jest naszym "wspó...

źródło: comment_1642234174D6yDpGIqcPGBxjIjyZWZfo.jpg

Pobierz
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@ashmedai: @eugeniusz_geniusz: #!$%@? to respektują. Ja miałem dwie takie naklejki i dalej mi wrzucali lokalne gazety z polityczną propagandą. Pisałem do nich maile, przepraszali i dostawałem znów. Czemu? Temu że od każdej dostarczonej a wcześniej wyprodukowanej mają hajs. Już nawet polowałem na tego #!$%@? gazeciarza ale chyba na szczęście nasze obu się nie spotkaliśmy.
@WulgarnyGracz:

Problem gazetek rozwiązujesz nalepką na skrzynce.
Mnie bardziej dziwi papierowa biurokracja. Wszystkie wnioski, decyzje, informacje, umowy itp itd są w wersji papierowej. Moja baba dostaje co tydzień kilka listów. Mamy w domu szafę pełną segregatorów ze wszystkimi papierami które jeszcze mogą być potrzebne. Ja w PL przez całe życie nazbierałem pół pudełka po butach jakiś papierów z banku i czegośtam o czym myślałem, że może będzie potrzebne (nie było).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jin: w PL już jest top cywilizacja, zalatwiasz dokumenty przez ePUAP, dostajesz potwierdzenie i tyle. Żadnych listów. W bankach można zrezygnować na luzie z listów, tak samo z rachunkami w wielu firmach (faktury przychodzą wtedy emailem). Jedyny problem jaki został to chyba ZUS xD czyli teraz to całe życie zebralbys pewnie z 5 listow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@banjo:

Sam byłem zdziwiony jak w zeszłym roku, zimą zrobiłem nowy DO przy pomocy telefonu - wypełniłem wniosek przez internet i sam zrobiłem i wysłałem fotkę i wszystko potrwało może z 10 minut.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jin: noooo to jest super i pomyśleć, że Polska jest mega rozwinięta jeśli chodzi o informatyzację urzędowych spraw i bankowość. Jak się poczyta o tym jak wygląda to w innych krajach to szok xD