Wpis z mikrobloga

Jutro powrót do pracy w korporacji i pracy w Sprintach, gdzie mam niejasne wymagania w zadaniach, jeden Dev nie przedłużył okresu próbnego w zespole ze względu na stres i nerwy, które mamy w kontraktornii. Jest nas teraz trójka Devów. Nie mamy też w zespole analityka. Jednak Scrum Master, który jest także naszym Project Managerem jest nietechniczny i odklejony od całej sytuacji i każe mi "pytać, szukać, być Agile", a task jest taki że nawet opisu nie ma, jest tylko "Develop XYZ Api". No i jak pomyślę o jutrze, że mam znowu pracować zaczyna mi się nieprzyjemnie ciepło w brzuchu robić ze stresu, i czuję smutek, humor popsuty.

#pracait #pracbaza #korposwiat #programowanie

Czy to normalne?

  • Tak 20.9% (57)
  • Nie 79.1% (216)

Oddanych głosów: 273

  • 30
  • Odpowiedz
@jaca_66: sam jesteś sobie winny, może to syndrom sztokholmski? Zwolnij się, wyjedź na miesiąc na jakąś tropikalna wyspę, odpocznij i wróć do innej pracy.
  • Odpowiedz
@Zendemion: właśnie jestem na etapie rozglądania się, tylko chciałbym dociągnąć chociaż do dwóch lat, bo taka jest średnia zatrudnienia programistów w mojej firmie, a ja już po 12 msc mam dość...
  • Odpowiedz
@nsp075: @Zendemion: Mam znajomego Java Deva, który w tej firmie co jestem wytrzymał 2 lata i mówił mi że to taka średnia w tej kontraktornii, nawet na Linkedin jak patrzę to jest średnia długość +/- 2 lata. No i mówił mi że się męczył tak samo jak ja, tylko właśnie on chciał do 2 lat dociągnąć.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Z tego, co napisałeś, ciężko stwierdzić, jak to wygląda. U mnie np taski wyglądają podobnie, ale to dlatego, że mam wolną rękę w sposobie implementacji i technologii. W razie wątpliwości dotyczących działania mogę zorganizować spotkanie, na którym zostają one wyjaśnione.
  • Odpowiedz
@Mathieu_gbw: No Dev jeden którego przyjęli w listopadzie, pisałem o tym właśnie jest z nami do końca stycznia i nie przedłuża umowy, właśnie przez to, że nie mamy analityka, nie ma konkretnych wymagań, a są naciski by "coś dostarczać". Ogólnie powiedział mi, że nie chce tak pracować bo go to stresuje i nie widzi siebie w tym projekcie.
  • Odpowiedz
@jaca_66: od jakis 6 lat wspomagam rekrutacje w różnych firmach w ktorych bylem i nigdy praca mniej niż 2 lata nie byla znaczeniem. Czasem jak HR podsylal mi CV do wstepnej analizy i widzialem, ze ktos ma tylko 3-6msc to mowilem, zeby wypytali na wstepnej rozmowie "dlaczego". Jak ktos mowil, ze byla zla sytuacja, zero rozwoju itp, to przechodzil dalej na rozmowe techniczną. Tyle.
  • Odpowiedz
@jaca_66: Wszystko jest kwestią zarobków i tego, czy masz predyspozycje. Ja tez bym chciał mieć taką osobę w zespole, która zna projekt i jak się jej rzuci task to będzie wiedziała, jak to najlepiej zrobić dla projektu i jego otoczenia. Tym bardziej, jakbym był nietechniczny.
  • Odpowiedz
>Ale to są taski biznesowe, oni oczekują, że ja będę także analitykiem/biznes analitykiem (nie mamy takiej osoby w zespole)


@jaca_66 co stoi na przeszkodzie by to przeanalizować, zaprojektować, omówić z zespołem, wycenić i zaprogramować? Chyba nie jesteś tylko klepaczem?
  • Odpowiedz
@jaca_66: Jeśli piszesz poważnie to potrzebujesz wsparcia od kogoś bardziej doświadczonego, coś jak mentor.
1. Musisz wykonać jakąś analize. Skontaktuj się z osobą, która założyła ticket i zapytaj co ma robić to API.
2. Zrób z tej rozmowy notatke, poproś rozmówcę o komentarz czy to co spisałeś jest ok i na tej podstawie rób API.
3. Wyluzuj trochę. Nie bierz wszystkiego do siebie

PS. Jak coś to pisz na priv, żebyś
  • Odpowiedz