Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to jest zgodne z prawem pracy?
Pracuję od jakichś 6 miesięcy w międzynarodowym korpo jako zwykły, szary korpo-ludek. Jedną z zasad, która panuje u nas w pracy jest to, że każdy do każdego ma zwracać się po imieniu. Z racji tego, że nie mam w zwyczaju zwracać się do starszych ode mnie osób bezpośrednio na "ty", a także z racji że nie mam ochoty w ogóle się spoufalać i skracać dystans z ludźmi z pracy, to do wszystkich zwracam się per pani albo per pan, oprócz oczywiście do osób z którymi bezpośrednio pracuję.
I teraz do meritum sprawy. Otóż w dniu dzisiejszym została nałożona na mnie kara porządkowa (NAGANA) za to, że nagminnie nie stosuję się do zasad obowiązujących w pracy, czyli po prostu nie mówię do ludzi na "ty". Już wcześniej zwracano mi uwagę z tego powodu, ale teraz dostałam zawiadomienie w formie pisemnej.
Czy ktoś się już spotkał w swojej karierze zawodowej z tak abstrakcyjną sytuacją? Planuję tę naganę oprawić i powiesić w pokoju, bo takiej abstrakcji dawno nie widziałam.
#pracbaza #praca #nagana #prawopracy #korporacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e6039ff7bdff000a92911c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy to jest zgodne z prawem pracy?
...

źródło: comment_16424883766qwqf3MD5NQhTLGX7AABXy.jpg

Pobierz
  • 269
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może wydawać się to totalnie abstrakcyjne, jednakże jest jak najbardziej słuszne i prawnie poprawne. Pracodawca zapewne ma swój regulamin, w którym to znajduje się zapis dotyczący sposobu zwracania się do współpracowników (tak jak może mieć w regulaminie zapis dotyczący sposobu ubioru), także jeśli nie stosujesz się do regulaminu, mimo że uprzednio dano Ci słowną reprymendę to nagana jest słuszna
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: napisz oficjalne pismo, że jesteś żydem i osobą niebinarną i zmuszanie Cię do mówienia na "Ty" jest ich dyskryminacją w stosunku do Twojej osoby. I ze pójdziesz z tym do osób wyżej jeśli nie przeproszą Cię oficjalnie.
  • Odpowiedz
Bo ta firma jest jak rodzina i jak będziesz miał Wolne, a zadzwonią po ciebie, to masz przyjść, bo przecież rodziny nie zostawia się w potrzebie xD przerabiałem to.

Jeżeli masz zamiar nadal tam pracować, to zastosuj się do nagany, ale myśl swoje i trzymaj dystans.
  • Odpowiedz
do szefa też możesz mówić po imieniu lub na Ty? Jeśli nie, to znaczy to tylko, że masz być jak inne korposzczury i znać swoje miejsce w szeregu bo panem jest tylko szef a pania pani co mu robi kawę


@#!$%@?: Nie #!$%@?, do szefa mówisz "królu złoty" xD
  • Odpowiedz