Wpis z mikrobloga

288 + 1 = 289

Tytuł: Nadchodzi III wojna światowa
Autor: Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz
Gatunek: publicystyka literacka, eseje
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788381883542
Wydawnictwo: Rebis
Liczba stron: 320
Obecnością Pana Bartosiaka w Internecie interesuję się w sumie od niedawna, książka krążyła w mojej świadomości od jakiegoś czasu, ale nie widziałem w niej specjalnie dużego potencjału zwłaszcza, że ona sama szczególnie obszerna nie jest, a ja formy wywiadu w wersji czytanej nie lubię. Z resztą sam Internet oferuje tak wiele w temacie, że sens czytania tej konkretnej pozycji wydawał mi się wątpliwy.
Na szczęście było bardzo dobrze, a sposób prowadzenia rozmowy, polemika, zwrócenie uwagi czytelnika na pewne mniej lub bardziej istotne aspekty oraz przede wszystkim wiedza obydwu Panów niezwykle przypadły mi do gustu.
Tematyka z perspektywy obecnej sytuacji na świecie jest niezwykle istotna. Książka którą zdecydowanie w tym kraju powinien przeczytać każdy, doskonale obnażająca nasze kompleksy, błędy w postrzeganiu i próbę bycia Chrystusem narodów (lub też frajerami - zależnie od punktu widzenia) na siłę. Momentami przygnębiająca i frustrująca, ale też niosąca w tym wszystkim sporo optymizmu.
Pisząc z perspektywy osoby nie szczególnie zainteresowanej tematem geopolityki, a przynajmniej bez spojrzenia na świat w ten specyficzny sposób (do teraz), książka zdecydowanie otwierająca oczy i konieczny "must read".

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #publicystykaliterackabookmeter #esejebookmeter
Najmilszy_Maf1oso - 288 + 1 = 289

Tytuł: Nadchodzi III wojna światowa
Autor: Jacek B...

źródło: comment_1642490050E0gq1rmh40Da54WC4Goc0u.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Liczba stron książki: 320
Gatunek książki: rozmowy

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-17 - Użytkownik bartol_wwa ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-12-25 - Użytkownik DerMirker ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0