Wpis z mikrobloga

Kur*a, zawsze myślałem, że metoda typu: 12 10 8 6 polega na tym, że zakładamy ciężar początkowy, którym damy zrobić max 12 z tam 1-2 z zapasem a następnie tak dostosowujemy ciężar czyli albo go zostawiamy albo go redukujemy, żeby dać radę zrobić 10 a potem znowu dostosowujemy, żeby zrobić 8 itd.

A z tego co czytam tu chodzi o to, żeby zwiększać obciążenie xd przecież wtedy w ogóle bym nie czuł jakiejkolwiek pompy.

Czy robienie czegoś takiego jak ja, coś w rodzaju drop seta z przerwami rzędu 30-60 sekund ma sens? Bo już sam nie wiem xd

#mirkokoksy
#mikrokoksy
#silownia
#pytanie
  • 5
@exenito: Przecież właśnie o to chodzi, żeby zwiększać progresywnie ciężar. Najlepsza pompa.
Jest coś takiego ze zmniejszaniem chyba ale się robi właśnie więcej powtórzeń , a ostatnie serie do spodu. Ale niech się jakiś ekspert wypowie. Ze mnie żaden :P
bym nie czuł jakiejkolwiek pompy.


@exenito: pompa nie jest wyznacznikiem jakości treningu ¯\_(ツ)_/¯ robiąc cały trening 5x5 bez izolacji na koniec w ogóle się nie spompujesz przecież

coś takiego jak robisz również ma sens, drop sety właśnie na tym polegają że zrzucasz ciężar a zostawiasz powtórzenia albo zostawiasz ciężar i zmniejszasz powtórzenia i robisz krótkie przerwy i dużo serii, można też się po prostu zabawić i stosować na przemian zmniejszanie jednego