Wpis z mikrobloga

Nie lubię nie wtrącać się w nie swoje sprawy, ale ta piękna dobermanka sama prosi o pomoc. Sąsiedzi trzymają ją w tym miejscu co na zdjęciu cały rok, o ile w gorące dni psu nic się nie dzieje, to w zimę kiedy codziennie w tym rejonie są śnieżyce, wieje wiatr, są ujemne temperatury bardzo ciężko sie na to patrzy. Jak jestem w domu i wychodzę zapalić to ona tam jest za każdym razem, czy to 9, 14, 20 a nawet 3 w nocy. W budzie jak na zdjęciu - nie ma nic. Sąsiadów całymi dniami nie ma i jak naleją jej wody o 8 rano, to do 15 już jest po prostu bryła lodu.
O tym, że pies jest tam zamknięty 24/7 i nie ma żadnego ruchu poza tym, kiedy pobiega z moim psiakiem na długość ogrodzenia przez kraty - nie będę wspominał
Co najlepiej zrobić w tej sytuacji? Od razu zgłaszać gdzieś, czy próbować rozmawiać z nimi.
#pytanie #zalesie #psy #pomocy
dumlix - Nie lubię nie wtrącać się w nie swoje sprawy, ale ta piękna dobermanka sama ...

źródło: comment_1642771370sypCRNspUGaMUM0d8IHv2s.jpg

Pobierz
  • 19
@dumlix: Ogólnie prawo mówi o minimalnych wymiarach kojca:
psy poniżej 50 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 9 m²;
psy między 51 a 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 12 m²;
psy powyżej 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 15 m²;

Po za tym powinien być minimum 2 razy dzienny wyprowadzany na spacer.
@Lingx: To myślę że mieści się w tym zakresie wielkości. Najbardziej boli mnie fakt że to doberman, rasa krótkowłosa bez podszerstka, są minusowe temperatury i okropnie wieje, cała się trzęsie.